oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର ମୃତ, ଗୁରୁତର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସୂଚନା, ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି
  • ||
  • ଅଗ୍ନିଶ୍ଵର ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲେ ପୂଜକ, ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ: ତଓ୍ୱାଙ୍ଗରେ ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍, ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

ଜିତିଥିବା ଦୁଇଟି ଆସନରୁ ନବୀନ କେଉଁ ଆସନ ଛାଡିବେ ଆଉ କେଉଁ ଆସନ ରଖିବେ ? ଜାଣନ୍ତୁ

25/05/2019 at 4:10 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫|୫: ଚଳିତ ଥର ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ନବୀନ ଦୁଇଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆକ୍ଷେପ କରିଥିଲା । ହିଂଜିଳିରୁ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା କମ ଥିବାରୁ ନବୀନ ବିଜେପୁରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ବୋଲି ବିଜେପି ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନବୀନ ବିଜେପୁର ସହ ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ମଧ୍ୟ ବିପୁଳ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ । ହେଲେ ଏବେ ନବୀନ ଧର୍ମ ସଂକଟରେ ପଡିଛନ୍ତି । କେଉଁ ଆସନ ଛାଡିବେ ଓ କେଉଁ ଆଲନ ରଖିବେ ନବୀନ । ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ନା ବିଜେପୁର ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ନବୀନ ଗୋଟିଏ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଛାଡିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାରୁ କାହାକୁ ରଖିବେ କାହାକୁ ଛାଡିବେ ତାକୁ ନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର  ରହିଛି ନବୀନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ । ଅର୍ଥାତ କେଉଁ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ନବୀନଙ୍କ ଆପଣାର ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ । ହିଞ୍ଜିଳି ନବୀନଙ୍କୁ କେବେ ହରାଇ ନାହିଁ ।ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ହିଁ ଅଭିଯୋନ ଆରମ୍ଭ କରି ଏକଦା କଂଗ୍ରେସର ଗଡ ଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାକୁ ନବୀନ ବିଜେଡି ଗଡରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ନବୀନ ହିଞ୍ଜିଳିକୁ ନିଜଆଡୁ ହରାଇବେ ନା ନାହିଁ ତାକୁ ନେଇ ସସପେନ୍ସ ଜାରି ରହିଛି ।

ଯଦି ହିଞ୍ଜିଳିକୁ ବାଏବାଏ କରି ବିଜେପୁରକୁ ନବୀନ ଆପଣାନ୍ତି ତାହାଲେ ହିଞ୍ଜିଳିରୁ କିଏ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିବ ତାକୁନେଇ ବି ଟଣା ଓଟରା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି । କୁହାଯାଉଛି ନବୀନ ତାଙ୍କ ପରିବାରରୁ କାହାକୁ ଏହି ସେଫ୍ ସିଟ୍ ରୁ ଛାଡିପାରନ୍ତି । ଏଭଳିହେଲେ ପୁତୁରା ଅରୁଣ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନାଁକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ହେଲେ ନବୀନ ବାରମ୍ବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନୁହଁନ୍ତି ଓଡିଶାବାସୀ ନିସ୍ପତି ନେବେ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ କିଏହେବ । ଏଭଳି ହେଲେ ଅରୁଣଙ୍କ ଏବେ ପଲିଟିକାଲ ଏଣ୍ଟ୍ରି ହୋଇନପାରେ ।

ସେପଟେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ଭୋଟ ସାଉଁଟିବାକୁ ନବୀନ ଯେଉଁ ବିଜେପୁର କାର୍ଡ ଖେଳିଥିଲେ ଏବେ ବିଜେପୁର ସିଟ୍ ରଖିବେ ନା ଛାଡିବେ ତାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚା ଜୋର ଧରିଲାଣି । ଯଦି ନବୀନ ବିଜେପୁର ସିଟ୍ ଛାଡନ୍ତି ତାହାଲେ ସେଠି ରୀତା ସାହୁଙ୍କୁ ଛାଡିବେ ମୈଦାନକୁ ନା ନୂଆ ଚେହେରା ଉତାରିବେ ତାକୁ ନେଇ ବି ସସପେନ୍ସ ଜାରି ରହିଛି । ଏହାହେଲେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ବାସୀ ଏକହୋଇ ନବୀନଙ୍କୁ ବିଜେପୁରରେ ଠିଆ ହେବାକୁ ଯେଉଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଦେଇଥିଲେ ତାଉପରେ କଣ ରହିବ ନବୀନଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ତାକୁ ବି ଅପେକ୍ଷା ।

ତେବେ ତଥ୍ୟାଭିଜ୍ଞ ମହଲରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ନବୀନ ହିଞ୍ଜିଳି ଛାଡିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହନ୍ତି । ସେ ବିଜେପୁର ଛାଡିବେ ବୋଲି ଆପାତତଃ ଆକଳନ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts