vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ୟୁକ୍ରେନରେ ଋଷର ଘନଘନ ଆକ୍ରମଣ, ଲୁହାଂସ୍କକୁ କବଜା କଲା ପୁଟିନ ସେନା
  • ||
  • ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି
  • ||
  • ‘ଶିବସେନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଚି ବିଜେପି’ : ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଉଦ୍ଧବ
  • ||
  • କାହିଁକି ମ୍ୟାଚରେ ପଛେଇଗଲା ଭାରତ ? କାରଣ କହିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବର, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୦
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅଧିକ ଭିଜିବ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ବୁମରାହଙ୍କ ପଡିଆ ଛାଡିବା ଟିମ୍‌କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଦୁଇଟି ରିଭ୍ୟୁ ବରବାଦ କଲେ ପନ୍ତ
  • ||

କ୍ଷୀର ସହ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ଲାଭଦାୟକ ନା କ୍ଷତିକାରକ, ଜାଣନ୍ତୁ

19/05/2022 at 9:23 PM

ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଏପରି ଏକ ଫଳ ଯାହା ସହଜରେ ହଜମ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ବାରା ହଜମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇଥାନ୍ତି । ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଆମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ଯେ କ୍ଷୀର ସହ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ ? ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ୍ଷୀର ସହ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇପାରିବା କି ନାହିଁ ।

ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଏବଂ କ୍ଷୀର ଏକାସଙ୍ଗେ ଖାଇପାରିବେ । ଏହା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇନଥାଏ । ଅଧିକାଂଶ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ କ୍ଷୀର ସହିତ ଖଟା ଫଳ କିମ୍ବା ପନିପରିବା ନ ଖାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଏକ ମିଠା ଫଳ । ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ କ୍ଷୀର ସହ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇବା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହାଦ୍ବାରା ଆଲର୍ଜି ହୋଇପାରେ ଅଥବା ପେଟଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଏବଂ କ୍ଷୀରର ମିଶ୍ରଣ ଦାୟୀ ହୋଇନଥାଏ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର କ୍ଷମତା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ ।

ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଏବଂ କ୍ଷୀରକୁ ମିଶାଇ ଆପଣ ପପେୟା ସେକ୍ କରି ମଧ୍ୟ ପିଇପାରିବେ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ । ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଫାଇବର ଥାଏ ଯାହା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହାସହ ଏଥିରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ପ୍ରୋଟିନ ଥାଏ । ନିୟମିତ ଭାବେ ପପେୟା ସେକ୍ ସେବନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ।

ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଏବଂ କ୍ଷୀରରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମିଲ୍କ ସେକ୍ ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ବଚା ଉପରେ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ । ଏହି ସେକ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ବଚାରେ ଚମକ ଆସିଥାଏ । ନିୟମିତ ଭାବେ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସେକ୍‌କୁ ନିୟମିତ ସେବନ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ବଚାରେ ଚମକ ଆସିବ । ଏହାସହ ତ୍ବଚା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

   Related Posts