oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

୪୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଅଳକା ଲାମ୍ବା କାହିଁକି ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଛାଡପତ୍ର ; ଜାଣନ୍ତୁ…

5/02/2019 at 1:18 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୫/୨ : ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ବିଧାୟିକା ତଥା ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ମହିଳା ନେତ୍ରୀ ଅଳକା ଲାମ୍ବା ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ଶୀର୍ଷରେ ରହି ଆସିଛନ୍ତି | ଅଳକା ନିଜ ନିର୍ଭିକ ଅନ୍ଦାଜ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଥାନ୍ତି | ସେ ସବୁବେଳେ ଠିକ କଥା କହିବା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖନ୍ତି | ବିଜେପିର ପୋଲ ଖୋଲିବା ହେଉ କିମ୍ବା ନିଜ ଦଳର ହିଁ କୌଣସି ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେଉ, ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ନିଜ ମତାମତ ରଖିଥାନ୍ତି | ଅଳକା ଲାମ୍ବାଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଳ୍ପ ବହୁତ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତଗତ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ |


ଅଳକା ଲାମ୍ବାଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇଛି | ୧୯୭୫ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ ତାରିଖରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଳକା ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ | ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ପଢ଼ିଛନ୍ତି | ଲାମ୍ବା ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନରେ ଏମଏସସି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏମ ଏଡ଼ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ସେ କଲେଜ ପଢ଼ୁଥିବା ସମୟରେ ହିଁ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ | ଦିଲ୍ଲୀ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ସେ ନିଜ ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ସେ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ସେ ୨୦ ବର୍ଷ କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ଥିଲେ | ସେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ |


ଅଳକାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାଁ ଅମରନାଥ ଲାମ୍ବା ଏବଂ ମା’ଙ୍କ ନାଁ ରାଜକୁମାରୀ ଲାମ୍ବା | ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି କଂଗ୍ରେସରେ ରହି କାମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଟିକେଟ ନ ମିଳିବାରୁ ସେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଅଳକା ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଅଳକାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଚାନ୍ଦିନୀଚୌକ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଛିଡା କରାଇଥିଲେ | ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତି ସେ ବିଧାୟିକା ହୋଇଥିଲେ |


ଅଳକା ଲାମ୍ବାଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଅଧକ ଦିନ ତିଷ୍ଟି ପାରିନଥିଲା | ଅଳକା ଲୋକେଶ କପୁରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ଏନଏସୟୁଆଇରେ ଥିବାବେଳେ ଅଳକା ଓ ଲୋକେଶଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢିଉଠିଥିଲା । ପରେ ଅଳକା ଏବଂ ଲୋକେଶ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ଉଭୟଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ରାଜନୀତି ପାଇଁ ଅଳକା ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ପୁଅକୁ ସମୟ ଦେଇ ପାରୁନଥିଲେ | ଯାହାଫଳରେ ଅଳକା ଏବଂ ଲୋକେଶଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଧୀରେ ଧୀରେ ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା | ଏହାପରେ ଲୋକେଶ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ | ଲୋକେଶ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ଅଳକା ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପ୍ରତାରଣା କରୁଛନ୍ତି | ଲୋକେଶ କହିଥିଲେ ଯେ, ଲୋକେଶଙ୍କ ସୁଭାଷ ନଗର ସ୍ଥିତ ଫ୍ଲାଟକୁ ଜବରଦସ୍ତ ହାତେଇ ସେଠାରେ ଲାମ୍ବା ନିଜ ରାଜନୈତିକ ଅଫିସ ଖୋଲିଛନ୍ତି |

ଶେଷରେ ୨୦୦୩ ମସିହାରେ ଲୋକେଶ ଏବଂ ଅଳକାଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିଲା | ଏହାପରେ ଲୋକେଶ ଅଳକାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ | ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଉଭୟଙ୍କ ପୁଅ ରିତୀକ ଲୋକେଶଙ୍କ ପାଖେ ରହିଲେ | ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିଅର ପାଇଁ ଅଳକା ଏକା ହୋଇଗଲେ | ଏହାପରେ ଅଳକା ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସମାଜ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ |

ହେଲେ ଆମ ଆଦମି ପାର୍ଟିରେ ମଧ୍ୟ ଅଳକାଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଏବେ ଭଲ ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରିବ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ତାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫଲୋ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଦଳର ହ୍ବାଟ୍ସଆପ ଗ୍ରୁପରୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts