AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରେମକୁ ମିଳିଲା ସ୍ୱୀକୃତି, କିନ୍ନରଙ୍କ ହାତ ଧରିଲେ ବିବାହିତ ପୁରୁଷ, ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହମତିରେ ହେଲା ବିବାହ

13/09/2022 at 12:51 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୧୩/୦୯: ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷକର ଭଲ ପାଇବାକୁ ମିଲିଳା ସ୍ୱୀକୃତି । ପ୍ରେମ ଆଗରେ ହାର ମାନିଗଲା ସବୁ ସମ୍ପର୍କ, ବାଧାବିଘ୍ନ । ଜଣେ କିନ୍ନରଙ୍କ ହାତ ଧରିଛନ୍ତି ବିବାହିତ ପୁରୁଷ । କଥାଟି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ବି ସତ । ଏହି ବିବାହ କରାଇଛନ୍ତି ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ । ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି କଳାହାଣ୍ଡି ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ଧୁରୁକୁଟି ଗାଁରେ । କିନ୍ନରଙ୍କ ହାତ ଧରିଥିବା ବିବାହିତ ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ଫକୀର ନିହାଲ । ସେ ଭବାନୀପାଟଣା ଦେପୁର ଗାଁର କିନ୍ନର ସଙ୍ଗୀତାଙ୍କୁ ବୈଦିକ ରୀତିରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ଫକୀର ଓ ସଂଗୀତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଗଢି ଉଠିଥିଲା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ । ସ୍ୱାମୀ ଓ କିନ୍ନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଷୟରେ ଜାଣି ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟା ଦେଇନଥିଲେ ଫକୀରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀ । ସେ ଓଲଟା ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହିତ ସମାଜିକ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ କରାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ବିିବାହ ସମୟରେ ଫକୀରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରାଇଥିଲେ । ସେପଟେ କିନ୍ନର ସଙ୍ଗୀତା ମଧ୍ୟ ନିଜ କିନ୍ନର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇଥିଲେ ।

କିନ୍ନରଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଫକୀର ବିବାହ କରିସାରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ୫ବର୍ଷ ହେବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ସନ୍ତାନ ବି ରହିଛି । ତେବେ ବିବାହିତ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ସେ କିନ୍ନର ସଙ୍ଗୀତାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡିଥିଲେ । ଆଉ ଶେଷରେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ପ୍ରେମକୁ ସାକାର କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts