ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

କିଡନୀ ରୋଗ ଖେଳାଇଛି ଆତଙ୍କ : ୧୫ରୁ ଅଧିକ ମୃତ, ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ

6/12/2019 at 5:09 PM

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ୬।୧: ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ବଙ୍ଗେ।ମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସିଂଘଭାଡି ଗାଁରେ କିଡନୀ ରେ।ଗ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି । ଗାଁରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେ।ଇଥିବା ବେଳେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଲେ।କ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଗାଁରେ ସୃଷ୍ଟି ହେ।ଇଛି କେ।କୁଆ ଭୟ ।

କିଡନୀ ରେ।ଗ କବଳରେବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ବଙ୍ଗେ।ମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସିଂଘଭାଡି ଗାଁ । ୨ ବର୍ଷ ଭିତରେ ଗାଁରେ କିଡନୀରେ ଗଡିଲାଣି ୧୫ଟି ମୁଣ୍ଡ । ଆହୁରି ୧୫ଜଣ ଏଥିରେ ଜୁଝି ହେଉଛନ୍ତି । ହାତ ଗେ।ଡ ଫୁଲିବା ସହ ପ୍ରବଳ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଛି । କିଛି ରେ।ଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦିନକୁ ଦିନ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ସୀମାରେଖା ତଳେ ଥିବା ଲେ।କ ବ୍ୟୟବହୁଳ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଚିକିତ୍ସା କରାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି । ବାଧ୍ୟ ହେ।ଇ ଚେରମୂଳିକୁ ଭରସା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଗାଁରେ ଥିବା ନଳକୂଅ ପାଣି ଯେ।ଗୁଁ ରେ।ଗ ବ୍ୟାପୁଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

୨ବର୍ଷ ଭିତରେ ଗାଁର ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଥର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଗାଁ ଲେ।କ । କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ୍ । ଏପଟେ ଆମଠୁ ଖବର ପାଇବା ପରେ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଗେ।ଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଅଧିକାରୀ । ଦିନେ ଦୁଇଦିନ ଭିତରେ ଗାଁକୁ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ପଠାଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ୍ଦେ।ବସ୍ତ କରାଯିବ । ଗାଁର ପାଣି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପଠାଯିବ ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ।

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ଦିନକୁ ଦିନ କାୟା ବିସ୍ତାର କରୁଛି କିଡନୀ ରେ।ଗ । ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ ରେ।ଗର କାରଣ ଖେ।ଜି ନିରାକରଣ କରିବା ଜରୁରୀ ହେ।ଇପଡିଛି ।

   Related Posts