oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଏଚଆର ଦୁର୍ନୀତି, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କଣ୍ଡାରେ ଗିରଫ

8/07/2021 at 5:03 PM

ପୁନେ ୮/୦୭: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସକୁ ମିଳିଲା ବଡ଼ ସଫଳତା। ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଭାଇଚାନ୍ଦ ହୀରାଚାନ୍ଦ ରାଇସୋନି ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ଦୁର୍ନୀତିର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କଣ୍ଡାରେ ଗିରଫ ହୋଇଛି। ପାଖାପାଖି ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦୁର୍ନୀତିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କଣ୍ଡାରେକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଇନ୍ଦୋରରୁ ଜିତେନ୍ଦ୍ରକୁ କାବୁ କରିଛି ପୁନେ ପୋଲିସର ଇଓଡବ୍ଲୁ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଅଭିଯୁକ୍ତର ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ ହୋଇଯିବା ପରେ ସେ ସ୍କିମ ନମ୍ବର-୧୩୪ରେ ଲୁଚି ଥିଲା। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ ସିଧା ସଳଖ ଆଇଜି ହରିନାରାୟଣଚାରୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିଛି।

ଲସୁଡ଼ିଆ ପୋଲିସ ମୁତାବିକ, ୫୯ ବର୍ଷୀୟ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କଣ୍ଡାରେ ସ୍ମିମ୍‌ ନମ୍ବର ୧୩୪ରେ ରହୁଥିଲା। ଜଳଗ୍ରାମ ପୋଲିସ ମୋବାଇଲ୍‌ ଲୋକେସନ୍‌ ଆଧାରରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ କାବୁ କରିଥିଲା। ତେବେ ବିଏଚଆର ଦର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ୮୧ ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ହଜାର ହଜାର ନିବେଶକାରୀ ପ୍ରାୟ ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହରାଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା।

ଜିତେନ୍ଦ୍ର ପୂର୍ବରୁ ବିଏଚଆର ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ନିର୍ଦେଶକ ମଧ୍ୟ ଗିରିଫ ହୋଇ ଜେଲ୍‌ରେ ଅଛନ୍ତି। ୨୦୧୫ରେ ଦୁର୍ନୀତି ନେଇ ପ୍ରଥମ ମାମଲା ହୋଇଥିଲା। ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ମୁକୁନ୍ଦ ବାଦବେ କୋଠରୁଡ୍‌ ଥାନାରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ପୁନେ ପୋଲିସ ୧୨ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଏଚଆର ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ସମିତିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ନିର୍ଦେଶକ ସାମିଲ ଥିଲେ ।

ଜମା ପୁଞ୍ଜି ଉପରେ ୧୩ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ଦେବାର ଲୋଭ ଦେଖାଇ କ୍ରେଡିଟ୍‌ ସୋସାଇଟ ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟୁଥିଲା। ଅନେକ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ ବି ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅର୍ଥ ମିଳିନଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଗତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ପୁଣି ଜଣେ ଜମାକାରୀ ଡେକାନ୍‌ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେବା ପରେ ପୋଲିସ ଅନ୍ୟ ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏତଲା ଲିଷ୍ଟ ଲମ୍ବିବା ପରେ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କଣ୍ଡାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। ଏବେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ କାବୁ କରିଛି ପୋଲିସ।

   Related Posts