scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏବେ ବି ଓଡିଶାରେ ଚାଲିଛ ତିନି ତଲାକ: ଯୌତୁକ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ତିନ୍ ତଲାକ ଦେଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ !

3/11/2018 at 6:46 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୩|୧୦: ପୁଣି ଜଣେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍ ଦଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ । ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବି କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରରୋଚନାରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡେରାବିଶ ମିର୍ଜା ପାଟଣାର ରୁମାନା ପରୱିନ୍‌ । ତବେ ତିନି ତଲାକ୍ ନୁହେଁ ରୁମାନାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଏକ ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ଶାଶୂଘର ଲୋକ କହିଛନ୍ତି । ନିଜ କୋଳରେ ବର୍ଷକର କନ୍ୟା ସନ୍ତାନକୁ ଧରି ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ପାଇଁ ମହିଳା ପହଁଚିଛନ୍ତି ଥାନାରେ ।..

ଯୌତୁକ ପାଇଁ ତିନ୍‌ ତଲାକ୍ । ପୁଣି ଜଣେ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ତିନ୍‌ ତଲାକ ଦେଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ । ଆଉ ଏହାକୁ ପଞ୍ଚାୟତ ବାସୀ ବି କାମୟ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡେରାବିଶ ମିର୍ଜାପାଟଣାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନ ତିନ୍‌ ତଲାକ କହିବା ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ଘର ଛାଡିଛନ୍ତି । ମିର୍ଜ।ପାଟଣାର ଫକରୁଦ୍ଦିନ୍ ଖଁ।ଙ୍କ ବଡପୁଅ ସଲାଉଦ୍ଦିନ୍ ଙ୍କ ସହିତ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ।ବିବାହ ପରଠାରୁ ବାପଘରୁ କାର ଆଣିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ସହ ଶାରିରୀକ ଓ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ ସ୍ବାମୀ ଓ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ । ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମଦେବା ପରେ ନିର୍ଯାତନା ବଢି ଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ସେ ୨୦୧୮ ମେ ୭ରେ ବାପଘରକୁ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ । ତବେ ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୧ରେ ସେ ଶାଶୁଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ତିନି ଥର ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସଦର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ତିନ୍‌ ତଲାକ୍ ପରେ ମିର୍ଜ।ପାଟଣା ଗାଁରେ ପଞ୍ଚାୟତ ବସିଥିଲା । ଏଥିରେ ତିନ୍‌ ତଲାକ୍‌କୁ କାୟମ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନ ତିନି ତଲାକ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ତଲାକ୍ ଦେଇଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ଶାଶୂଘର ଲୋକେ । ଏପରିକି ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା କୁଆଡେ ତାଙ୍କ ଶାଶୂଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ଶାଶୂଘର ଲୋକେ ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ତଲାକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ନହୋଇ ପାରିଲେ ତାହା ଆପଣା ଛାଏଁ ତିନି ତଲାକ୍ ବୋଲି ଧରାଯିବ ।  

ଏନେଇ ସଲ୍ଲାଉଦ୍ଦିନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନାହିଁ । ତିନି ତଲାକ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବେଆଇନ ହୋଇଥିବା ବଳେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts