oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

‘ ଦିଲ୍ଲୀର ଜିତ୍, ଭାରତ ମାତାଙ୍କ ବିଜୟ, ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ବି ଧନ୍ୟବାଦ ‘…

11/02/2020 at 4:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୦୨- ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଜବରଦସ୍ତ ଜିତ୍ ।୭୦ ଆସନ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ଭୋଟର କମାଲ କରିବା ଆଶାରେ ଥିବା ବିଜେପି ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ପୁଣି ଏକକ ସଂଖ୍ୟାରେ ରହିଛି । ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟା ସୁଦ୍ଧା ଗଣତିରୁ ଆପ୍‌ ୬୩ ଆସନ ଏବଂ ବିଜେପି ୭ ଆସନରେ ବିଜୟୀ ବା ଆଗୁଆ ରହିଛନ୍ତି ।ଏକ ବିରାଟ ରୋଡ ଶୋ ସହ  ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ପାଲନ କରୁଥିବା ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ କିନ୍ତୁ  ଆଇ ଲଭ୍ ଯୁ କହି ଦିଲ୍ଲୀ ବାସୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି କୃତଜ୍ଞତା , ଦେଇଛନ୍ତି ଧନ୍ୟବାଦ । ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଥର ଲାଗି  ଦିଲ୍ଲୀର ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ତାଙ୍କ ବିଜୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଅନେକ କିଛି ।

ଏହା କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀର ବିଜୟ ନୁହେଁ, ଭାରତ ମାତା ବି ଆଜି ଆଉ ଏକ ବିଜୟର ଟୀକା ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି  । ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ବି କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି , କେଜ୍ରିୱାଲ । ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ବିକାଶକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଭୋଟର ଦେଇଛନ୍ତି ମ୍ୟାଣ୍ଡେଟ୍ ,ଏବଂ  ରାଜନୀତିର ପରିଭାଷାରେ ଆଉ ଏକ କଥା ଯୋଡି ହୋଇଛି ବିକାଶର ରାଜନୀତି । ଅର୍ଥାତ ପଲିଟିକ୍ସ ଅଫ ୱାର୍କ । ଏହା କହିବାବେଳେ ଆପ୍‌ ସଂଯୋଜକ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ମିଶି ଦିଲ୍ଲୀର ବିକାଶକୁ ଆଗେଇନେବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି  । ସେହିପରି ଆପ୍‌ର ନମ୍ବର ଟୁ କୁହାଯାଉଥିବା ମନୀଷ ଶିଷୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି, ଦିଲ୍ଲୀର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକୃତ ଜାତୀୟତାବାଦକୁ ବୁଝାଏ ।

 ୭୦ ଆସନ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭାରେ ମ୍ୟାଜିକ ନମ୍ବର ୩୬ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆପ୍‌ ନିରଙ୍କୁଶ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ସହ ପୁଣି ଏକ ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ  ସବୁ ଆସନ ଜିତିଥିବା ବିଜେପି ପୁଣି ଥରେ ଏକକ ସଂଖ୍ୟାରେ ସୀମିତ ରହିବା ଆଶଙ୍କା ଦଳୀୟ ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତାଶ କରିଛି । ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା ବିଜେପିର ପରାଜୟକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ଆରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି ଜନତାଙ୍କ ରାୟକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ଏକ ଦାୟିତ୍ୱ ସଂପନ୍ନ ବିରୋଧି ଦଳ ଭାବେ ଗଠନ ମୂଳକ ଭୂମିକା ନିଭାଇବ । ବିଜେପି ନେତା ତଥା ସାଂସଦ  ଗୌତମ ଗାମ୍ଭୀର ବିଜେପିର ପରାଜୟକୁ ମାନି ନେବା ସହ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ  ବିକାଶ  କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ବିଜେପି ସହଯୋଗୀ ସଂଯୁକ୍ତ ଜନତା ଦଳନେତା ତଥା ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ନୀତିଶ କୁମାର ଜନତା ହିଁ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କହି ମେଣ୍ଟ ଧର୍ମ ପାଳିବା ଭଳି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts