AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

କାବୁ ହେଉନି କରୋନା : ଚୀନ୍‌ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୫୦୦ ପାର୍ , ୬୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ

15/02/2020 at 9:20 AM

ବେଜିଂ ୧୫।୦୨: ଚୀନରେ କରାଳ ରୂପ ନେଲାଣି କରୋନା । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହା ଘାତକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧୪୩ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏବେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୫୦୦ ଟପିଛି । ଚୀନରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୫୨୬ ହୋଇଛି।

ତେବେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୩୯ ଜଣ କେବଳ ହୁବେଇ ରାଜ୍ୟର । ହୁବେଇରେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୪୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ପୂରା ରାଜ୍ୟରେ ୫୪ ହଜାର ଟପିଛି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ।   ସେହିପରି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୬ହଜାର ଟପିଛି । ଚୀନରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସାଂଘାତିକ ରୂପ ନେଉଛି ।  ଏହାର ମୁକାବିଲା ନେଇ ଚୀନ ନେଉଥିବା ପଦକ୍ଷେପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଆମେରିକା ।

ସେପଟେ ଚୀନ୍ ବାହାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବିଶେଷ ଭାବେ ବଢୁନଥିଲେ ମଧ୍ୟ, ଜାପାନର କ୍ରୁଜ୍ ସିପ୍ ଡାଇମଣ୍ଡ ପ୍ରିନ୍ସେସ୍ ରେ ୪୪ ଜଣ ନୂଆ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଭାରତରେ  କରୋନା ସ୍ଥିତି ସଂମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ପ୍ରିତସୂଦନ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସଚିବ ,ଜାହଜ ଚଳାଚଳ ସଚିବଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସରେ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts