AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ: ଗୋଛାପଡା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଂଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଲେ, ଅଟକ ରଖିଲେ ଗାଁଲୋକେ ; ଏବେବି ୪ ନିଖୋଜ

29/11/2022 at 9:16 AM

କରଞ୍ଜିଆ ୨୯।୧୧ : ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀ ଓ ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଲେ, ଅଟକ ରଖିଲେ ଗାଁ ଲୋକ। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା କେନ୍ଦୁମୁଣ୍ଡି ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀ ଓ ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ମାଡ଼ରେ କେନ୍ଦୁମୁଣ୍ଡି ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିବା ସହ ଓ ଜଣେ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁତର ହୋଇ କରଞ୍ଜିଆ ମେଡ଼ିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।  ଏବେବି ପ୍ରାୟ ୪ଜଣ ବନ କର୍ମଚାରୀ ନିଖୋଜ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସୋମବାର ରାତିରେ ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗାଁରେ ତଲାସୀ ଅଭିଯାନ ବେଳେ,ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ବନକର୍ମଚାରୀ। ଦୀର୍ଘ ୧ଘଣ୍ଟା ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ସମୟ ଅଟକ ରହିବା ପରେ କରଂଜିଆ ବନବିଭାଗ ଓ ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ପୋଲିସର ଟିମ ମିଳିତ ଭାବେ ଗାଁରେ ପହଂଚି ଅଟକ ଥିବା ବନକର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ବି କିଛି କର୍ମଚାରୀ ଏବେବି ନିଖୋଜ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପାଖାପାଖି ୨୦ଜଣ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଆଜିକାର ତଲାସୀ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ଆହତ ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ,ସାଲେଇବେଡା ନିକଟ ଏତେଲବେଡ଼ାରେ ବାରହା ମାଂସ ଜବତ କରିବା ବେଳେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ୩୦-୪୦ଜଣ ଶିକାରୀ ହଠାତ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ,ଫଳରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଟଳି ପଡ଼ିଥିଲେ। ଆହତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ କରଞ୍ଜିଆ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟ କୁ ଆଣି ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ପର ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ କେନ୍ଦୁଝର ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲ କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

   Related Posts