scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିଲେ କେନ୍‌ ଓ୍ୱିଲିୟନସନ୍‌, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ଦୁଇ ବର୍ଷ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

15/12/2022 at 9:12 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୫।୧୨ : ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ଛାଡିଲେ କେନ୍‌ ଓ୍ୱିଲିୟସନ୍‌ । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ର ଏହି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ନିଜକୁ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଅବ୍ୟାହତି ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଜାଗାରେ ବରିଷ୍ଠ ତଥା ଅନୁଭବି ବୋଲର  ଟିମ୍‌ ସାଉଦୀଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଏନେଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେସ୍‌ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ତେବେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିବା ନେଇ କେନ୍‌ ଓ୍ୱିଲିୟମସନ୍‌ ବୋର୍ଡକୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଭଳି ଦଳରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବା ମୋ ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ । ମୋ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମହାନ । ଏହି ସମୟରେ ଆସିଥିବା ଅନେକ ସମସ୍ୟାକୁ ଖବ୍‌ ଆନନ୍ଦର ସମ୍ମୁଖୀନ କରିଛି । ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ପରେ ପଡିଆ ଏବଂ ବାହାରେ ଅଧିକ ଚାପ ରହିଥାଏ । ତେଣୁ କ୍ୟାରିୟରର ଏହି ସମୟରେ ମୋତ ଲାଗୁଛି କି, ଅଧିନାୟକ ପଦକୁ ଛାଡିବା ଉଚିତ୍‌ । ଏଇଟା ହିଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡ ସହିତ ବିଚାର ବିମର୍ଶ କରିଛି । ଆଗାମୀ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ରହିଛି । ତେଣୁ ମୋତେ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଦରକାର । କିନ୍ତୁ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଜାରି ରଖିବି ।

ସେପଟେ କେନ୍‌ ଓ୍ୱିଲିୟମସନ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ ଟିମ୍‌ ସାଉଦୀଙ୍କ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ସେହିପରି ଟମ୍‌ ଲେଥାନ୍‌ଙ୍କୁ ଉପ-ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି । ସାଉଦୀ ଅଧିନାୟକ ପଦ ସମ୍ଭାଳିବା ପରେ ପ୍ରଥମ ସିରିଜ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ରହିଛି । ଚଳିତ ମାସରୁ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଟିମ୍‌ ସାଉଦୀ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ୩୧ ତମ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୬ରେ ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍‌ ମ୍ୟାକୁଲମଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ ଓ୍ୱିଲିୟମସନ୍‌ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ । ୩୮ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅଧିନାୟକ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୨ଟିରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ବାକି ୧୦ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର ରହିଛି । କେନ୍‌ ଓ୍ୱିଲିୟମସନ୍‌ ଅଧିନାୟକ ଥିବା ସମୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନ୍‌ସିପ୍‌ ଟ୍ରଫି ଉପରେ କବ୍‌ଜା କରିଥିଲା ।

   Related Posts