ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର କାମରାନ ଆକମଲଙ୍କ ଚୋରି ହୋଇଗଲା ଛେଳି, ବକ୍ରି ଇଦ୍‌ରେ ପଡିଥାନ୍ତି ବଳି

9/07/2022 at 11:55 AM

ଲାହୋର ୦୯/୦୭: ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କାମରାନ୍ ଆକମଲ । ଏଥର କାମରନ୍ କିନ୍ତୁ ନିଜ ଖେଳ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନାହାଁନ୍ତି । ବରଂ ଏଥର ସେ ନିଜ ପର୍ସନାଲ ଲାଇଫ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି । କଥା ହେଉଛି କି, ଆକମଲଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି ତାଙ୍କ ଛେଳି । ଏହି ଛେଳିଟି ଇଦ୍-ଉଲ୍-ଅଦା ଅର୍ଥାତ୍ ବକ୍ରି ଇଦ୍ ଅବସରରେ ବଳିଦାନ ପାଇଁ କିଣାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଚୋରି ହୋଇଗଲା ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧୦ରେ ବକ୍ରି ଇଦ୍ ପାଳନ କରାଯିବ । ଅକମଲଙ୍କ ପରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବଳିଦାନ ପାଇଁ ୬ଟି ଛେଳି ଆଣିଥିଲେ । ସେମାନେ ଲାହୋରରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରୋଇ ଗୃହ ସମାଜ ବାହାରେ ଏକତ୍ର ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲେ । ଛେଳି ଜଗିଥିବା ଚାକର ଶୋଇଥିଲେ । ତଥାପି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୩ ଟା ସମୟରେ ଏହି ଚୋରି ଘଟିଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

ଆକମଲଙ୍କ ପିତା ମହମ୍ମଦ ଆକମଲଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ନିଖୋଜ ଏହି ୬ଟି ଛେଳିଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ୯୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ହେବ । ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆକମଲ ବିବାଦରେ ରହି ଆସିଥିଲେ । ସୂଚନା ଥଆଉକି, ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗ୍ (PSL) ୨୦୨୨ ପୂର୍ବରୁ, PCB କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବର୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା ।

ଏହି ସମୟରେ, କାମରନ୍ ଅକମଲଙ୍କୁ ହୀର ବର୍ଗକୁ ସୁନା ବର୍ଗରେ ସିଫ୍ଟ କରଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ସମୟରେ ପେଶୱାର ଜଲମି ତାଙ୍କୁ ରୂପା ବର୍ଗରେ ବାଛିଥିଲେ ଏବଂ ସୁନା ବର୍ଗରେ ନୁହେଁ । ପରେ ଅକମଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ସହିତ ପୁନଃ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts