ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମେ ଫେୟାରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଫୁଡ୍ ମେନ୍ୟୁରେ ରହିଛି ବାଜରାଠୁ ନେଇ ଚକୁଳି ପିଠା, ଜାଣନ୍ତୁ ଦ. ଆଫ୍ରିକା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଚାହିଦା

12/06/2022 at 4:57 PM

ଭୁୁବନେଶ୍ୱର: ଆଉ କିଛି ସମୟ ପରେ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ କଟକର ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୨୧୧ ରନ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଦଳ ସାତ ୱିକେଟରେ ପରାଜିତ ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ମୁକାବିଲା ଜିତି ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ୧-୧ରେ ବରାବର କରିବାକୁ ଚାହିଁବ ।

ଦୁଇ ଦେଶର ଖେଳାଳି ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମେ ଫେୟାର ହୋଟେଲରେ ରହିଛନ୍ତି । ହୋଟେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖାଦ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି । ଖାଦ୍ୟ ମେନ୍ୟୁରେ ପ୍ରୋଟିନ ଏବଂ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ ବିଶିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହା ଖେଳଳିଙ୍କୁ ପଡିଆରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଇ ଥାଏ । ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ସାକାହାରୀ ଭୋଜନ ଦିଆଯାଉଛି । ଅନ୍ୟ ପଟେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଖାଦ୍ୟ ମେନ୍ୟୁରେ ବିଲଟୋଙ୍ଗ, ବୋଏରଭୋର୍ସ, ବୋବୋଟି, ପୋଟଜିକୋସ, ଗ୍ରୀଲ୍ଡ ଆଣ୍ଡ ରୋଷ୍ଟେଡ ପରି ମାଂସାହାରୀ ଭୋଜନର ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ସୁପ ଏବଂ ସାଲାଡ ବି ସାମିଲ୍‌
ହୋଟେଲ୍ ମେ ଫେୟଙ୍କର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅନୁ୍‌ଯାୟୀ, ଏହା ଏକ ପଞ୍ଚତାରକା ହୋଟେଲ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଆମ ପାଖରେ ଭୋଜନରେ ବହୁତ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି । ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆମେ ସୁପ୍‌, ସାଲାଡ, ଜାପାନୀ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଭୋଜନକୁ ସାମିଲ୍ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସବୁ ବ୍ୟତୀତ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟଞ୍ଜନରେ ଚକୁଳି, ମଣ୍ଡା ପିଠା, ଆରିସା ପିଠା ସାମିଲ୍ କରାଯାଇଛି ।

କର୍ମଚାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ବାଦ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାଦାମ ଏବଂ ସୋୟା କ୍ଷୀର, ତାଜା ଜୁସ, ଫଳ ପରସା ଯାଉଛି । ଗ୍ରେନୋଲା ବାର, ଗ୍ଲୁଟେନ ସ୍ନାକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଚାର୍ଟରେ ସାମିଲ୍ କରାଯାଇଛି । ବାଜରା, ଜୋ ପରି ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି । ମିଠାରେ ଛେନା ପଡୋ ଏବଂ ରସଗୁଲା ପରସା ଦିଆଯାଉଛି ।

   Related Posts