Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ସୀମିତ ଓଭରରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ଜୋସ ବଟଲର, ସନ୍ୟାସ ନେଇଥିବା ମୋର୍ଗାନଙ୍କ ନେବେ ସ୍ଥାନ

30/06/2022 at 9:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଗୁରୁବାର ଜୋସ ବଟଲରଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ସୀମିତ ଓଭର ଟିମର ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ଇଅନ ମୋର୍ଗାନ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ପରେ ଜୋସ ବଟଲର ଏବେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟି-୨୦ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ହେବ। ୩୧ ବର୍ଷିୟ ବଟଲର ୯ଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ପାଞ୍ଚଟି ଟି-୨୦ରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇ ସାରିଛନ୍ତି ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ସୀମିତ ଓଭରର ସବୁଠୁ ସଫଳ ଅଧିନାୟକ ଇଅନ ମୋର୍ଗାନ ଚଳିତ ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ସନ୍ୟାସ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ବଟଲର ଗତ ଏକ ଶଦନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଇଂଲଣ୍ଡର ହ୍ୱାଇଟ୍ ବଲ ଟିମର ଅଭିନ୍ନ ଅଙ୍ଗ ଅଛନ୍ତି । ସେ ୨୦୧୧ରେ ନିଜର ଟି-୨୦ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏହାର ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପରେ ୫୦ ଓଭରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଜୋସ ବଟଲର ୨୦୧୫ରୁ ଟିମର ଉପଅଧିନାୟକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେଇସାରିଛନ୍ତି । ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟର ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ୧୫୧ଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି । ସେ ୪୧.୨୦ ହାରରେ ୪୧୨୦ ରନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ୧୦ଟି ଶତକ ସାମିଲ ରହିଛି। ସେହିପରି ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ୮୮ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି । ସେ ଟି-୨୦ରେ ୧୪୧.୨୦ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟରେ ୨୧୪୦ ରନ କରିଛନ୍ତି।  

   Related Posts