scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ କହିଦିଅ ଆମେ ଆସୁଛୁ : ମୁଲତାନ୍‌ରେ ମିଳିତ ବିରୋଧୀ ଦଳର ବିରାଟ ରାଲି, ଗର୍ଜିଲେ ନଓ୍ୱାଜ ଝିଅ ମରିୟମ୍ ଏବଂ ବେନ୍‌ଜିରଙ୍କ ଝିଅ ଅସିଫା

1/12/2020 at 9:28 AM

ଲାହୋର ୦୧।୧୨: ପାକିସ୍ତାନରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌ରୁ ଶାସନ ଗାଦିରୁ ହଟାଇବା ମେଳି ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁଲ୍‌ତାନ ସହରରେ ଏକ ସମାବେଶ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗଟେ କରି ୨ ପ୍ରମୁଖ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଝିଅ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ଶାସନ ଗାଦିରୁ ବେଦଖଲ କରିବା ପାଇଁ ଏମାନେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି । ଅଲଗା ଅଲଗା ପାର୍ଟି ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏମାନେ ଏକାଠି ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଝିଅ ମରିୟମ ଓ ବେନ୍‌ଜିର ଭୁଟୋଙ୍କ ଝିଅ ଅସିଫା ।

 ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ଜାରି ରହିଛି । ସରକାରରେ ଥିବା ପାର୍ଟି ବା ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ଶାସନ ଗାଦିରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବିରୋଧୀମାନେ ସଜବାଜ ହେଉଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଲି, ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସବୁ ରାଲି ଓ ସଭାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡର ଚଡ଼କ ପଡିଛି । ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ ଏତେ ପରିମାଣରେ ଯୋଗଦାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ସରକାର ଆଉ ରାଲି ଓ ସଭା କରିବାକୁ ଅନିଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି ।

nbt

ମୁଲତାନ୍‌ ସହରରେ ହୋଇଥିବା ରାଲିରେ ପାକିସ୍ତାନ ମୁସଲିମ୍‌ ଲିଗ ନଓ୍ୱାଜର ନେତା ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଝିଅ ମରିୟମ ନବାଜ ସରିଫ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ , ଏହା ସହ ପାକିସ୍ତାନ ପିପୁଲ୍‌ସ ପାର୍ଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆସିଫ୍ ଅଲୀ ଜରଦାରୀଙ୍କ ଝିଅ ଅସିଫା ଭୁଟ୍ଟୋ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନର ବିରୋଧୀ ଦଳନେତାଙ୍କ ଝିଅମାନେ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ ସରକାର ।

www.amarujala.com

ଅକ୍ଟୋବର ମାସରୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ୧୧ଟି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ମେଣ୍ଟ କରି ପାକିସ୍ତା ଡେମୋକ୍ରେଟିକ୍‌ ମୁଭମେଣ୍ଟ ନାମରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ରାଲି କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ରାଲି ଗୁଞ୍ଜରଓ୍ୱାଲା, କରାଚୀ, କ୍ୱେଟା, ପେଶାଓ୍ୱର ଏବଂ ଏବେ ପଞ୍ଚମ ରାଲି ମୁଲତାନ୍‌ ହୋଇଛି । ଏହି ମେଣ୍ଟର ଶେଷ ରାଲି ଲହୋରରେ ୧୩ ଡିସେମ୍ବରରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts