oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ଆତଙ୍କ ପରେ ହାଇଆଲର୍ଟ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅବତରଣ ଲାଗି ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଅକ୍ଟୋବର ୭ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୫ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ, ପୀଠରେ ମହାନବମୀ ପୂଜା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୮ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ୬୪ ବର୍ଷରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବରିହା
  • ||

ଦିନ ଥିଲା ରାସ୍ତାରେ ପେନ୍‌ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଜନି, ଏବେ କୋଟି କୋଟି ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ

14/08/2022 at 10:25 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୪।୦୮: ବଲିଉଡ କମେଡି ଅଭିନେତା ଜନି ଲିବର। ଜନି ନିଜ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଆଧାରରେ ନିଜ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ହସ ତଥା କମେଡି କିଙ୍ଗ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ପରଦାରେ ଜନି ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବ୍ୟଙ୍ଗ ସହ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥାଏ। ଅଗଷ୍ଟ୧୪ ରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ଜନି। ଏହି ବିଶେଷ ଦିନରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କର କିଛି ବିଶେଷ କଥା କହିବୁ ।

Birthday Special: जॉनी लीवर ऐसे बने 'कॉमेडी के उस्ताद'

୧୪ ଜନି  ଅଗଷ୍ଟ ୧୯୫୭ରେ ତେଲୁଗୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଜନିଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି ଜନ୍ ପ୍ରକାଶ ରାଓ ଜାନୁମାଲା ।ଜନିଙ୍କ ପିତା ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ୟୁନିଲିଭର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ଜନି ପ୍ରାୟ ୬ ବର୍ଷ ଶ୍ରମିକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ତେଲୁଗୁ ବ୍ୟତୀତ ହିନ୍ଦୀ, ମରାଠୀ, ଇଂରାଜୀ ଉପରେ ଜନିଙ୍କର ଭଲ ଧାରଣା ରହିଛି। ଜନିଙ୍କର ୩ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଦୁଇ ଭାଇ ଅଛନ୍ତି । ଜନି କେବଳ ସପ୍ତମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଠ ପଢିଛନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନ ଥିବାରୁ ସେ ଅଧିକ ପଢି ପାରି ନଥିଲେ। ସ୍କୁଲ ଛାଡି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ରାସ୍ତାରେ ସେଲିବ୍ରେଟମାନଙ୍କ ମିକ୍ରି , ଡ୍ୟାନ୍ସ, ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଜନି ଲିବର ବୋଲି କହୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ତାଙ୍କର ସ୍କ୍ରିନ ନାମ ହୋଇଗଲା ।

Birthday special : johnny lever celebrates his 61th birthday today |  Birthday special : जॉनी लीवर, जिन्‍होंने अपने अंदाज से हर किसी को गुदगुदाया

ଅନ୍ୟ କଳାକାରଙ୍କ ମିମିକ୍ରି କରି କମେଡି ଗୁରୁ ପାଲଟି ଗଲେ । ଏହିପରି ଏକ ଷ୍ଟେଜ୍ ଶୋ’ରେ ସୁନୀଲ ଦତ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ, ସେ ଜନି ଲିବରଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ‘ଡରକା କା ରିସ୍ତା’ରେ ପ୍ରଥମ ବ୍ରେକ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଆଜି ୩୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବଡ ସଫଳତା’ ବାଜିଗର’ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଜଣେ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​।  ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ‘ଚାଲବାଜ୍’, ‘ଚମତ୍କାର’, ‘ବାଜିଗର’, ‘ରାଜା ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ’, ‘ୟେସ୍‌ ବସ୍’, ‘ଇଶ୍କ’, ଭଳି ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର କମେଡି ସହିତ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି ।’ , ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ‘ଗୋଲମାଲ୍ ରିଟର୍ନସ୍‌’ ଏବଂ ‘ହାଉସଫୁଲ୍-୪’ ପ୍ରମୁଖ ।

johnny lever birthday king of comedy actor used to sell pens in mumbai- बर्थडे स्पेशल: मुंबई की सड़कों पर पेन बेचते थे जॉनी लीवर, सुनील शेट्टी ने  ऑफर की थी फिल्म - India

୧୯୮୨ ମସିହା ପରଠାରୁ ସିନେମାରେ ଆକ୍ଟିଭ୍‌ ଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପରି ଛୋଟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ଦର୍ଶକ ଏତେ ପସନ୍ଦ କଲେ କି ଜନି ସଫଳତାର ସିଡ଼ି ଚଢିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ତାଙ୍କ ନେଟୱର୍ଥ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ୩୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି।

   Related Posts