scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଜନସନ୍ ଆଣ୍ଡ ଜନସନ୍ ବେବି ପାଉଡରରେ ମିଳିଲା କ୍ୟାନସର ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ସାମ୍ପଲ

19/10/2019 at 10:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଜନସନ୍ ଆଣ୍ଡ ଜନସନ୍ ବେବି ପାଉଡରରେ ମିଳିଲା କ୍ୟାନସର ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ସାମ୍ପଲ । ବଜାରରୁ ୩୩ହଜାର ବେବି ପାଉଡର ଡବା ଫେରାଇ ନେଲା ଜନସନ୍ କମ୍ପାନୀ । ବେବି କେୟାର ମାର୍କେଟରେ ଆଇକନିକ୍ ବେବି ପାଉଡର ଭାବେ ବେଶ୍ ଜଣାଶୁଣା ଜନସନ୍ ବେବି ପାଉଡର ଏବେ କୋମଳମତି ଶିଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ହୋଇଛି । ଏହି ପାଉଡରରେ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗର ଉପାଦାନ ରହିଛି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି

। ଜନସନ ବେବି ପାଉଡରରେ ଏସବେଷ୍ଟସ୍ ଭଳି କ୍ୟାନସର ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ସାମ୍ପଲ ରହିଥିବା ଆମେରିକାର ଏକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟା ନିୟାମକ ଯାଂଚ ଏଜେନ୍ସି ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି । ଏଭଳି ଆଶଙ୍କା ପରେ ଏବେ ଭାରତରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଜନସନ ବେବି ପାଉଡରକୁ ନେଇ ଲୋକମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଗୋଟେ ପ୍ରକାର ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କାରଣ କେବଳ କୁନି କୁନି ପିଲା ନୁହନ୍ତି ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୟସ୍କ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପାଉଡର ବହୁଳ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । ଜନସନ ପାଉଡରରେ କ୍ୟାନସର ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ତତ୍ବ ଥିବା ପରୀକ୍ଷାରୁ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ କୋମଳମତି ଶିଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ମା’ ମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଏବେ ଚଡ଼କ ପଡ଼ିଛି । ବିଶ୍ବ ବଜାରରେ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଜନସନ୍‌ ଏବେ ଏପରି ଉତ୍ପାଦ ତିଆରି କରୁ ନଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

   Related Posts