ରାଜସ୍ଥାନର HCL ଖଣିରେ ବଡ ଅଘଟଣ: ୧୮୦୦ ଫୁଟ୍ ତଳକୁ ଖସିଲା ଲିଫ୍ଟ , ଫସି ରହିଛନ୍ତି ୧୪ ଅଧିକାରୀ

Published By : Prameya-News7 Bureau | May 15, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୫।୦୫: ରାଜସ୍ଥାନର ଝୁଞ୍ଜୁନୁରେ ଏକ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ଝୁଞ୍ଜୁନୁର ଖେତଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ କପର ଲିମିଟେଡ୍ (HCL) କୋଲିହାନ ଖଣିରେ  ଲିଫ୍ଟ ମେସିନ୍ ୧୮୦୦ ଫୁଟ ଖସି ପଡିଥିଲା। ଗତ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ତଥାପି ପ୍ରଶାସନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ ଖଣିରେ ଫସି ରହିଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଔଷଧ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକେଟ୍ ପଠାଇଛି ସେଠାରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମେ ୧୩ ରୁ ଏହି ଖଣିରେ ଯାଞ୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା ଏହି କ୍ରମରେ, ୧୪ ମେ’ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସମେତ ଅନେକ ଅଧିକାରୀ ଖଣିକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣା ସମୟରେ କୋଲକାତାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦଳ ଏବଂ କେସିସିର ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏହି ଲିଫ୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ସହିତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଖଣି ଭିତରେ ଅଛନ୍ତି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଟି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରୁ ଟିମ୍ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି ଡିଏଫ୍ ଜୁଲଫିକର ଅଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲିଫ୍ଟରେ ଫସି ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶା କରାଯାଏ ଯେ, ଏକରୁ ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ନିଆଯିବ

ସୂଚନାନୁସାରେ, କୋଲକାତାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦଳ ସମେତ ୧୪ ଜଣ ଅଧିକାରୀ ୧୮୦୦ ଫୁଟ ଖସିଯାଇଥିଲା । ଯାହା ପରେ ସେମାନେ ଲିଫ୍ଟରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍ ଖଣିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ଖଣି ଛାଡିବା ସମୟରେ ଲିଫ୍ଟ ଚେନ୍ ରାତି ପ୍ରାୟ :୧୦ରେ ଛିଡିଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆହତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.