ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ମାରି ମାଟି ତଳେ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ: ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରିଫ

19/11/2019 at 6:30 PM

କେନ୍ଦୁଝର ୧୯|୧୧: କେନ୍ଦୁଝର ଝୁମ୍ପୁରା ଥାନର କାସିପାଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ମାରି ମାଟି ତଳେ ପୋତି ଦେବା ଘଟଣାରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଗିରିଫ କରିଛି ପୋଲିସ । , ଗଛ କଟାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଏମାନେ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ପୋଲିସ କହିବା ଅନୁସାରେ ଚଳିତ ମାସ ୮ତାରିଖ ଦିନ ମୃତ ବୁଦ୍ଧଦେବ ମହାକୁଡ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମାଳତୀ ମହାକୁଡ କାଶିପାଳ ଜଙ୍ଗଲ ଦେଇ ଗାଁ ହାଟ କୁ ଯାଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେହି ଜଙ୍ଗଲରେ ଦାରା ସିଂ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଗଛ କାଟୁଥିଲେ । ଗଛ କଟାକୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ବିରୋଧ କରିବା ସହ ବନ ବିଭାଗର କିଛି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗଛ କାଟିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ ।

ବନ ବିବାଗର କର୍ମଚାରୀ ଦାରା ସିଂ କୁ ଗଛ ନକଟିକାବୁ ତାଗିଦ କରି ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ଦାରା ସିଂ ରାଗିଯାଇ ଦମ୍ପତି ଙ୍କର ପଛେ ପଛେ ହାଟକୁ ଯାଇଥିଲା ଓ ସେଠାରେ  ହାଣ୍ଡିଆ ପିଇବା ପରେ ପୁଣି ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ପଛେ ପଛେ ଆସିଥିଲା ।

ଦମ୍ପତି ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଦାରା ଦମ୍ପିତି ଙ୍କର ତଣ୍ଟି ଚାପି ଉଭୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା । ପରେ ତାର ସାଙ୍ଗ ଦବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ  ସହାୟତାରେ ମୃତ ଦେହ ଦୁଇଟିକୁ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ଖୋଳାଯାଇଥିବା ଟ୍ରେଞ୍ଚ ରେ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ ।

ପୋଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ହତ୍ୟାରେ ବ୍ୟବହୃତ କୋଡି ଓ ଗଛ କାଟୁଥିବା ବୁଡିଆକୁ ଜବତ କରିଛି । ଉଭୟ ଙ୍କୁ ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । 

   Related Posts