scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ହେଲେ ସରକାରୀ ପିଅନ, ୱେଟିଂ ଲିଷ୍ଟରେ ପୁତୁରା !

2/12/2023 at 5:08 PM

ନୂଆଦଲ୍ଲୀ: ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ସରକାରୀ ପିଅନ ଚାକିରି ପାଇଁ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆରଜେଡି ମୁଖ୍ୟ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ବିଧାୟକ ଓ ଝାଡଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମନ୍ତ ସୋରେନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପୁଅ ମୁକେଶ କୁମାର ଚତରା କୋର୍ଟରେ ପିଅନ ପଦ ପାଇଁ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁତୁରା ରାମଦେବ କୁମାର ଭୋକ୍ତାଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ୱେଟିଂ ଲିଷ୍ଟିରେ ଅଛି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ ଶୁକ୍ରବାର ଚତରା କୋର୍ଟରେ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ପଦ ପାଇଁ ମୋଟ ୧୯ ଜଣଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ।

ଝାଡଖଣ୍ଡର ହେମନ୍ତ ସୋରେନ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ଭୋକ୍ତା ଚତରା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଆରଜେଡି ଟିକଟରୁ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି । ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ୱରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପୁଅ ମୁକେଶ କୁମାରଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ବିବାହରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମନ୍ତ ସୋରେନଙ୍କ ସହ ଅନେକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ପିଅନ ଚାକିରି ପାଇଁ ଚୟନ ହେବାକୁ ନେଇ ଝାଡଖଣ୍ଡରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଅଧିକ ରହିଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାୟକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଧନୁର୍ଦ୍ଧାରୀ ଗାର୍ଡ଼, କହିଲେ ପ୍ରକୃତ କାରଣ

ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ଭୋକ୍ତା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରେ ଶ୍ରମ, ରୋଜଗାର ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି । ଚତରା ବିଧାନସଭା ଆନସରୁ ସେ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସେ ରାଜ୍ୟରେ ଆରଜେଡିର ଏକମାତ୍ର ବିଧାୟକ । ସେ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ବିଜେପି ଟିକଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢି ବିଧାନସଭା ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ୨୦୦୪ରେ ମଧ୍ୟ ସେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ହୋଇ ବିଧାନସଭା ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୪ରେ ବିଜେପି ଟିକଟ ନମିଳିବା ପରେ ସେ ଆରଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୯ରେ ଆରଜେଡି ଟିକଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢି ମହାମେଣ୍ଟ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ।

   Related Posts