previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବୃହତ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର କରିବେ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଜବତ, ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ
  • ||
  • କାଶ୍ମୀର ଘାଟି ଅଶାନ୍ତ, ପୁଣି ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲେ ଆତତାୟୀ
  • ||
  • ଆଣବିକ ଦସ୍ତାବିଜ ପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଘରେ ହୋଇଥିଲା ଚଢଉ : ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଦମ୍ ଦେଖାଇଲା ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କଲା ସତର୍କ
  • ||

ରାସ୍ତା ନଥିବାରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିପାରିଲେନି ଗୁରୁତର ଯବାନ ; ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ, ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବହୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ସହକର୍ମୀ

1/08/2019 at 1:20 PM

ମାଲକାନଗିରି ୧|୮:  ସାଥୀ ଯବାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ । ଗତକାଲି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ଯବାନଙ୍କ ସହିଦ ହେବାର ଖବର ଆସିଥିଲା । ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ ଯବାନ ରୋଶନ କୁମାର ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇନଥିଲା । ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିଥିବା ରୋଶନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସାଥୀ ଯବାନ କେମିତି ଲାଗି ପଡିଥିଲେ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ରୋଶନ କୁମାର ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲେ । କାଳ ବିଳମ୍ବ ନକରି ଯବାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ଜଙ୍ଗଲ ବାଟରେ ଧାଇଁଥିଲେ ଅନ୍ୟ ସାଥୀ ଯବାନ । କିଛି ବାଟ ପରେ ଏକ ନଦୀ ପଡିଥିଲା । ବର୍ଷାରେ ଭିଜି ଭିଜି କେମିତି ଭରା ନଈ ପାରି କରୁଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ସେ ଦୃଶ୍ୟ ଟିକେ ଦେଖନ୍ତୁ ।

କିନ୍ତୁ କଷ୍ଟ ପରେ ବି ଯବାନ ରୋଶନ କୁମାରଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିନଥିଲେ ସାଥୀ ଯବାନ । ସ୍ବାଧିନତାର ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ବି ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ରାସ୍ତା ନାହିଁ । ଗାଡି ଘୋଡା ଯିବା ତ ଦୂରର କଥା ଚାଲିକି ଯିବା ବି କଷ୍ଟକର । ଯଦି ରାସ୍ତା ଭଲ ଥାଆନ୍ତି ଆଉ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟେ ମିଳିଥାନ୍ତି ହୁଏତ ଜଣେ ବୀର ଯବାନଙ୍କୁ ଆମେ ହରାଇ ନଥାନ୍ତେ ।

   Related Posts