Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ମାଣ୍ଡସ୍’ ପ୍ରଭାବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନୟାଗଡ: ଫତେଗଡ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ଧରାପଡିଲେ ଦୁଇ ଆନ୍ତରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରିମାଣ୍ଡର ୬ ଦିନ ପରେ ବି ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାଁନ୍ତି ଅର୍ଚ୍ଚନା, ପଚାରି ପଚାରି ହାଲିଆ ଇଡି
  • ||

ପ୍ରେମ ପାଇଁ ତୁଚ୍ଛ ହେଲା ରାଜଉଆସ, ବିବାହ ଲାଗି କୋଟି କୋଟିର ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ତୁଟାଇଦେଲେ ମୋହ

29/09/2021 at 1:28 PM

ଜାପାନ ୨୯/୦୯:  ଜାପାନର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ରାଟ ଅକିହିଟୋଙ୍କ ନାତୁଣୀ ମାକୋ । ରାଜବଂଶୀୟ ହୋଇ ବି ସାଧାରଣ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ସେ ଦେଇଛନ୍ତି ମନ । ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁ କୋମୁରୋଙ୍କ ସହ ୨୦୧୭ ରେ ମାକୋଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ ବି ସରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜ ପରିବାରର ସ୍ୱୀକୃତି ମିଳୁନଥିଲା  । କାରଣ କୋମୁରୋ ରାଜବଂଶୀୟ ନୁହଁନ୍ତି, ଏକ ସାଧାରଣ ପରିବାରର ।

ଜାପାନ ରାଜବଂଶର ପରମ୍ପରା ବାହାରେ ଏହି ବିବାହ । ତେବେ ୪ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା କନ୍ଦଳରେ ଏବେ  ଜବନିକା ପଡିବ । ମାକୋଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ପ୍ରଥମେ ମିଳିଥିଲା ଜାପାନ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱୀକୃତି । ରାଜବଂଶୀୟ ବାହାରେ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ବିବାହରେ ଥିବା ଜରିମାନା ନିୟମକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲେ ସରକାର । ଏହାପରେ ଫିଟିଯାଇଥିଲା ବିବାହର ବାଟ । ଏବେ ବିବାହ ପରେ ଆମେରିକାରେ ରହିବେ ଦମ୍ପତି । ଏଥିପାଇଁ ବି ଜାପାନର ଅନୁମତି ।

କଲେଜରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ରାଜଜେମା ମାକୋଙ୍କ ପ୍ରେମ । ୨୦୧୩ ରେ ମାକୋଙ୍କୁ ପ୍ରପୋଜ କରିଥିଲେ କୋମୁରୋ । ତେବେ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଥମେ ଉଭୟେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ । ପରେ ୨୦୧୭ରେ ବ୍ରିଟେନରେ ପାଠ ପଢା ପରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଏନଗେଜମେଣ୍ଟ । ପ୍ରେମ ପାଇଁ ରାଜକୀୟ ସୁବିଧା ତ୍ୟାଗ କରିବାର ଘୋଷଣା ବି କରିଦେଇଥିଲେ ।   

   Related Posts