ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଜିଲ୍ଲା ବିକାଶ ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ରହିଗଲା ଗୁପକାର ମେଣ୍ଟ

22/12/2020 at 11:59 AM

ଶ୍ରୀନଗର,୨୨/୧୨ :   ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ଜିଲ୍ଲା ବିକାଶ ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନରେ ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ମୋଟ୍ ୨୮୦ଟି ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବଡ ବିଜୟ ଅଭିମୁଖେ ଗତି କରୁଛି । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସ୍ତରରେ ବିଜେପି ଆଗରେ ରହିଛି । ଏଠାରେ ବିଜେପି ଓ କାଶ୍ମୀରର ବିଭିନ୍ନ ଦଳକୁ ନେଇ ଗଠିତ ମେଣ୍ଟ ଗୁପକାର ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହେଉଛି ।

ଏବେସୁଦ୍ଧା ୨୮୦ଟି ଆସନରୁ ୭୭ଟି ଫଳ ସାମ୍ୱାକୁ ଆସିଛି । ଏାହମଧ୍ୟରୁ ମେଣ୍ଟ ୧୯ଟି ଆସନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ୨୯ଟି ଆସନରେ ଜିତିଛି । କଂଗ୍ରେସ ଖାତାକୁ ୬, ଜେକେଏପି ୪ ଓ ଅନ୍ୟ ଦଳର ଖାତାକୁ ୭ଟି ଆସନ ଯାଇଛି । ତେବେ ଏନସି ଗୋଟିଏ ଆସନ ଜିତିଯାଇଛି ।

ଜମ୍ମୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜେପି ଆଗୁଆ ରହିଛି । ଏବୁସଦ୍ଧା ଦଳ ୨୧, ଗୁପକାର ୬, କଂଗ୍ରେସ ୯ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ୧୮ଟି ଆସନ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଆଗକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ । କାରଣ ଏବେବି ଭୋଟ୍ ଗଣତି ଜାରି ରହିଛି ।

ସେହିପରି କାଶ୍ମୀର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁପକାର ପାର୍ଟି ୮ଟି ଓ ବିଜେପି  ୫ଟିରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ଆସନରେ ବୋଟ ଗଣତି ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts