scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୧୨୦ ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ; ଭଣ୍ଡ ଜିଲାପି ବାବାକୁ ୧୪ବର୍ଷ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଲେ କୋର୍ଟ

11/01/2023 at 12:13 PM

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ଜିଲାପି ବାବା । ହରୟାଣାର ଫତେହବାଦରେ ଆଶ୍ରମ କରିଥିବା ବାବା ଅମରବୀରଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡାଦେଶ । ଫତେହବାଦ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟ ୧୪ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଜର୍ଜ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିଲାପି ବାବାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜିଲାପି ବାବା ହରିଆଣାର ଫତେହବାଦରେ ଏକ ଆଶ୍ରମ ଖୋଲି ସେଠାରେ ନିଜକୁ ମହନ୍ତ ବୋଲି ଦର୍ଶାଉଥିଲେ । ଦୈବୀ ଶକ୍ତି ଦ୍ବାରା ମହିଳାଙ୍କ ରୋଗ ଭଲ କରିଦେଉଥିବା ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ । ରୋଗ ଭଲ କରିବା ବାହାନାରେ ଚା’ରେ ନିଶା ଦେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ବେଳର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡିଂ କରୁଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେହି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲିଂ କରି ଟଙ୍କା ଉପାର୍ଜନ କରୁଥିଲେ । ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାପ ପକାଉଥିଲେ । ଏନେଇ ଫତେହବାଦ ମହିଳା ଥାନାରେ ବାବା ଅମରବୀରଙ୍କ ନାଁରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

ଭଣ୍ଡବାବା ପ୍ରାୟ ୧୨୦ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ସହ ଆର୍ଥିକ ଶୋଷଣ ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ୨୦୧୮ରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଆପତ୍ତିଜନକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଏହାକୁ ଥାନରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ପରେ ପୋଲିସ ଫତେହବାଦର ଶକ୍ତିନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଘର ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ବାବାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ପୋଲିସ ଆତ୍ମଘୋଷିତ ଜିଲାପି ବାବାର ୧୨୦ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲା । ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ଫତେହବାଦ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟ ଭଣ୍ଡବାବାକୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହିତ ୧୪ବର୍ଷ କାରଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି  ।

ଭଣ୍ଡବାବାର ନିଜ ଘର ପଞ୍ଜାବର ମନ୍‌ସା ଜିଲ୍ଲାରେ । ଆଜକୁ ପ୍ରାୟ ୨୦ ବର୍ଷ ତଳେ ସେ ହରିଆଣା ଚାଲି ଆସିଥିଲେ । ଟୋହନା ରେଲୱେ ରୋଡ୍‌ରେ ଜିଲାପି ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ଜଣେ ତାନ୍ତ୍ରିକଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ । ପରେ ସେ ଜିଲାପି ବିକ୍ରି ଛାଡି ତନ୍ତ୍ରମନ୍ତ୍ର ବିଦ୍ୟା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଏକ ଆଶ୍ରମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସେ ଜିଲାପି ବାବା ଭାବେ ପରିଚିତ ଥିଲେ ।

   Related Posts