suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏୟାରଫୋର୍ସର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ମିରାଜ୍-୨୦୦୦ ଫାଇଟର ଜେଟ୍ କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଜେରୁଜେଲମ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥନାସ୍ଥଳରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୮ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ବୋଲେରୋ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ମୃତ ଗୁରୁତର
  • ||

ଭାଇରାଲ ହେଉଛି IAS ଟିନା ଡାବିଙ୍କ ଭିଡିଓ, ଏପରି କାମ ଦେଖି ଲୋକେ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା

18/12/2022 at 8:19 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୮।୧୨: ଜୈସଲମେର କଲେକ୍ଟର ଟିନା ଡାବି ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣକୁ ନେଇ ଏକ ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। କଲେକ୍ଟର ଟିନା ଡାବି ଜୈସାନ ଶକ୍ତି (ଲେଡିଜ୍ ଫର୍ଷ୍ଟ) ନାମକ ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ୧୮ ଡିସେମ୍ବର ଅର୍ଥାତ୍‌ ଆଜି ଏହି ଅଭିଯାନ ଉଦ୍ଘାଟିତ ହେବ ।ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରି କଲେକ୍ଟର ଟିନା ଡାବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଆମାନଙ୍କ ନିରାପଦ ଜନ୍ମ, ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ତଥା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସାମାଜିକ, ଅର୍ଥନୈତିକ ଏବଂ ଆଇନଗତ ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ଏହି ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି। ରବିବାର, ଡିସେମ୍ବର୧୮, ସକାଳ ୧୧ ଟାରେ, ଏହି ସମାରୋହ ଜୈସଲମେର ଶହିଦ୍ ପୁନମ୍ ସିଂ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ରାଜସ୍ଥାନୀ ଦେଶୀ ଶୈଳୀରେ ମହିଳା ଏବଂ ବାଳିକାମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କଲେକ୍ଟର ଡାବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖମ୍ମା ଘାନି। ମୁଁ ଟିନା ଡାବି ଜୈସଲମେର୍ ଶହିଦ୍ ପୁନମ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସମସ୍ତ ମହିଳା ଶକ୍ତି ପାଇଁ ଜୈସାନ୍ ଶକ୍ତି ଲେଡିଜ୍ ପ୍ରଥମ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହି ମେଳାରେ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ମହିଳା ଶକ୍ତି ସକାଳ ୧୧ଟାରେ ଆସିବା ଜରୁରୀ । ଜୈସଲମେର୍ ରି ମହିଳା ସାରୁ ଓ ଅଭିଯାନ। ଏଥିରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଆତ୍ମାବିଶ୍ଵାସ ବଢାଯିବ।

ଟିନା ଡାବିଙ୍କ ଏହି ଶୈଳୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ନହେଲେ ପ୍ରାୟତଃ କଲେକ୍ଟର ଟିନା ଡାବିଙ୍କ ଉପରେ ଓ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଲୋକେ ରାଗି ଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଏହି ଶୈଳୀ ଦେଖିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବାରେ ଥକି ନାହାନ୍ତି। ଏନେଇ ଟିନା ଡାବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତମ ଶାସନ ପାଇଁ ଏକ ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ଜୈସାନ୍ ଶକ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧୀନରେ ଗାନ୍ଧୀ ଦର୍ଶନରୁ ହନୁମାନ ସର୍କଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଶଲ ଯାତ୍ରାର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଖାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅନେକ ମହିଳା ଏବଂ ବାଳିକା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

   Related Posts