AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଗୁଲମର୍ଗ ସ୍କିଂ ରିସର୍ଟରେ ହିମସ୍ଖଳନ, ଫସିଲେ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଟୁରିଷ୍ଟ
  • ||
  • ନବ ଦାସ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଜେ.ପି ଦାସ କରିବେ ତଦନ୍ତର ତଦାରଖ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଟ୍ୱିନସିଟିର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ବଜେଟ୍: ସୁନା-ରୁପା, ସିଗାରେଟ୍ ମହଙ୍ଗା, ଶସ୍ତା ହେଲା ଟିଭି ଉପକରଣ ଓ ସାଇକେଲ୍, ଖେଳନା
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଫୋକସ୍; ୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ଦୂର ହେବ ଏମିନିଆ, ଗ୍ରୀନ୍ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ମିଶନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଫୋକସ୍; ୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ଦୂର ହେବ ଏମିନିଆ, ଗ୍ରୀନ୍ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ମିଶନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିପଡ଼ିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ, ୯ ଆହତ
  • ||

ଜେଲରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଭୟରେ ସାଉଦି ରାଜକୁମାରୀ : ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଝିଅ ସହ ଅଛନ୍ତି ବନ୍ଦୀ

6/05/2020 at 4:08 PM

ଲଣ୍ଡନ ୦୬/୦୫ : ବିନା କୌଣସି କାରଣରେ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ରାଜକୁମାରୀ ବାସ୍ମା ବିନ୍ତଙ୍କ କ୍ଷମା ଆବେଦନ ସାଉଦି ଶାସକଙ୍କ ପାଖରେ ବର୍ଷେ ପରେ ମଧ୍ୟ ଖାରଜ ହୋଇଛି | ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ରାଜକୁମାରୀ ଜେଲ ଭିତରେ ହିଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଅଛନ୍ତି | ୫୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ରାଜ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ରାଜକୁମାରୀ ବାସ୍ମା ଅନେକ ବର୍ଷ ହେଲା ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି | ମହିଳାଙ୍କ ଅଧିକାର ଏବଂ ସାମ୍ବିଧାନିକ ରାଜତନ୍ତ୍ରର ପ୍ରସ୍ତାବକ ଭାବେ ପରିଚିତ | ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ସାର୍ବଜନୀନ ଜୀବନରୁ ସେ ରହସ୍ୟମୟୀ ଭାବେ ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଥିଲେ |

ଗତ ମାସରେ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଏକ ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଚିଠିରେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା ଯେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ବିନା ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ଝିଅ ସୁହୋଦ ଅଲ-ସରିଫଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଛି | ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିବା ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟ ଜରିଆରେ ସେ ସେଠାକାର ସୁଲତାନ ସଲମାନ ଖାନ ଓ ତାଙ୍କ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପୁତ୍ର ମହମ୍ମଦ ବିନ ସଲମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ସେହି ଟ୍ୱିଟ ନକଲି ଥିଲା ଏବଂ ଏହାକୁ କେହିଜଣେ ହ୍ୟାକ କରିଥିଲେ |

ଚିଠିରେ ରାଜପରିବାରର ଅନେକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ | ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜକୁମାରୀ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ଜାହିର କରିଥିଲେ | ରାଜକୁମାରୀଙ୍କୁ ରିୟାଦ ସ୍ଥିତ ଅଲ-ହାୟର ଜେଲରେ ରଖାଯାଇଛି | ଏହା ସାଉଦିର ଏକ କୁଖ୍ୟାତ ଜେଲ | ଏଠାରେ ନୃଶଂସ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ରାଜନୈତିକ କଏଦୀଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରି ରଖାଯାଏ | ତେବେ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ଘଣ୍ଟାଏ ପରେ ଡିଲିଟ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା |

ରାଜ ପରିବାର ସହ ଜଡିତ ଦୁଇଟି ସୂତ୍ର ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଏଏଫପିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସାଉଦି ଆରବର କେହି ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକ ହ୍ୟାକ କରିଦେଇଥିଲା | ଆଉ ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ, ଏହି ଟ୍ୱିଟ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜକୁମାରୀ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ଝିଅ କିଛି ଜାଣିନାହାନ୍ତି | 

ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ | କାରଣ ଅଲ-ହାୟର ଜେଲରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପୁଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି | ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ଝିଅ ଜଣେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସାପ୍ତାହିକ ଫୋନ ଯୋଗେ କହିଥିଲେ ଯେ ଜେଲ ଭିତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିଥିବା ଭଳି ଜେଲ ଅଧିକାରୀ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି | ଜେଲର କିଛି କର୍ମଚାରୀ ଅଲଗା ଭାବେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଲରେ କିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଅଛନ୍ତି | ତେବେ ସାଉଦି ଆରବର କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ଏହି ମାମଲାରେ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇନାହାନ୍ତି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସାଉଦି ଆରବରେ ୨୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି |

   Related Posts