ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଇଭିଏମ୍ ରେ ସିଲ୍ ହୋଇସାରିଛି ନେତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ- ୨୪ରେ ଜଣାପଡିବ ବିଜେପୁରରେ କିଏ ବିଜେତା

22/10/2019 at 5:42 PM

ବିଜେପୁର ୨୨.୧୦ -୨୪ରେ ବାହାରିବ ବିଜେପୁର ଫଳ । ଗଣତି ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଆବଶ୍ୟକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ କରିଛି । ତେବେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଚାଲିଛି ନେତାଙ୍କ ବୋଲି। କହା ବୋଲିରେ କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କେତେ ମାର୍ଜିନରେ ଜିତିବେ ସେନେଇ ବୟାନବାଜି ଚାଲିଛି।

ଇଭିଏମ୍ ରେ ସିଲ୍ ହୋଇସାରିଛି ନେତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ । ସେପଟେ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ସବୁଦଳର ନେତାଏ ମନେମନେ ଲଡୁ ଖାଉଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ବହୁ ଭୋଟରେ ଜିତିବେ । ବିଜେଡି କହୁଛି ଏଥର ରୀତା ସାହୁ ୧ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାରରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୦ ହଜାର  ଭୋଟ ପାଇବେ ।  ମାନେ ୨୦୧୯ରେ ନବୀନ ବିଜେପୁରରେ ଯେତିକି ଭୋଟ ପାଇଥିଲେ ତାଠୁ ବି ଅଧିକ ଭୋଟ ମିଳିବ ରୀତାଙ୍କୁ । ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଏହା ପଛର କାରଣ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ  ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କ ଭିତରେ ସେତେଟା ଆଗ୍ରହ ନ ଥିଲା । ତେଣୁ ନିର୍ବାଚନ ଏକପାଖିଆ ହୋଇଛି । ତେବେ ବିଜେପି କହୁଛି ଏଥର ଜନମତ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ହିଁ ଥିଲା ଏବଂ ସନତ ଗଡତିଆ ଜିତିବେ । କଂଗ୍ରେସର ଦାବି ବିଜେପୁର ପୁଣି ସେମାନଙ୍କ ଖାତାକୁ ଫେରିବ। କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ପଣ୍ଡା ଏଥର ୨-୩ ହଜାର ଭୋଟରେ ଜିତିବେ ।

ସେପଟେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ସରିବା ପରେ ଭୋଟ ଗଣତି ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ  ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ କରିଛନ୍ତି । ୨୪ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଭୋଟ ଗଣତି ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।  ସେଦିନ ସକାଳ ୮ଟା ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୋଟ ଗଣତି । ଏଥିପାଇଁ ୧୪ଟି ଟେବୁଲ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ଏବଂ ପ୍ରତି ଟେବୁଲରେ ୪ଜଣ ଲେଖାଏଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ । ଏବଂ ଭୋଟଗଣତି ସ୍ଥଳରେ ମିଡିଆ ସେଣ୍ଟର ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।

ବିଜେପୁରରୁ ଯିଏ ଜିତିଲେ କି ହାରିଲେ ତାର ପ୍ରଭାବ ସେତେଟା ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ଉଫରେ ପଡିବାର ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଭୋଟ ମାର୍ଜିନକୁ ନେଇ ନିଶ୍ଚିତ କଂଗ୍ରେସ, ବିଜେପି, ଓ ବିଜେଡି ଭିତରେ ରାଜନୀତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

   Related Posts