scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଇସ୍ରାଏଲରେ ୪୨ ହଜାର ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ମିଳିବ ନିଯୁକ୍ତି, ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ୱାକ୍ଷର

10/05/2023 at 9:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବଡ଼ ସଂଖ୍ୟାରେ କୁଶଳୀ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଇସ୍ରାଏଲରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ରୂପେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିବା ବାଟ ଫିଟିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବୁଝାମଣା ଉପରେ ହସ୍ତାକ୍ଷର ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪୨,୦୦୦ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଇସ୍ରାଏଲରେ ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ନର୍ସିଂ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ।

ଭାରତରୁ ଶ୍ରମ ଶକ୍ତି ମିଳିବା ପରେ ଇସ୍ରାଏଲରେ ବସବାସ ପାଇଁ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ହୋଇପାରିବ । ଏହାସହ ନର୍ସିଂ ସେବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିବା ହଜାର ହଜାର ପରିବାର ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ ।

ଇସ୍ରାଏଲ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ୩୪ ହଜାର ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଆଠ ହଜାରଙ୍କୁ ନର୍ସିଂରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ । ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ଇସ୍ରାଏଲ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏଲି କୋହେନ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, ରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କର ସହ ଅଲଗା ଅଲଗା ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ନେତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ଏହି ଆଲୋଚନାରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟମରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସମ୍ପର୍କର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ରଣନୀତିକ ସମ୍ପର୍କରୁ ଅଧିକ ମଜଭୁତ କରିବା ଉପାୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ଭାରତର କୁଶଳୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଇସ୍ରାଏଲରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ରୋଜଗାର ଦେବା ବୁଝାମଣା ଉପରେ ହସ୍ତାକ୍ଷର ହୋଇଛି । ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏଥିରେ ଆହୁରି ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ ।

   Related Posts