scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଇଷାନ୍‌ କିଷାନ୍‌ଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ, ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ହାସଲ କଲେ ପ୍ରଥମ ଦ୍ୱିଶତକ

10/12/2022 at 2:16 PM

ମୀରପୁର ୧୦।୧୨ : ଚମକିଲେ ଯୁବ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ । ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ୩ୟ ଦିନିକିଆରେ ଦମ୍‌ଦାର ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ଇଷାନ କିଷାନ୍ । ୧୨୬ ବଲ୍‌ରେ ଦ୍ରୁତତମ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଇଷାନ୍‌ କିଷାନ । ରୋହିତ ଶର୍ମା, ସଚ୍ଚିନ ତେନ୍ଦୁଳକର, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହଓ୍ୱାଗଙ୍କ ପରେ ଇଷାନ୍‌ କିଷାନ୍‌ ଏହି ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ବାଂଲାଦେଶ ଟିମ୍‌ । ଯାହାଫଳରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ଶିଖର ଧାଓ୍ୱାନ ଓ ଇଷାନ୍‌ କିଷାନ ପାରିର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ହେଲେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭର କିଛି ସମୟ ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ଶିଖର । ପଡିଆକୁ ଆସିଥିଲେ ବିରାଟ କୋହଲି । ଯୁବ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ଇଷାନ୍‌ କିଷାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ବିରାଟ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଟନସିପ୍‌ ବଢିଚାଲିଥିଲେ ।

ସିରିଜର ଅନ୍ତିମ ଦିନିକିଆରେ ୮୫ ବଲ୍‌ରେ ଦ୍ରୁତତମ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଇଷାନ କିଷାନ । ଏହାପରେ ବି ଥମିନଥିଲା ଇଷାନ୍‌ଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍‌ । ଲଗାତର ଭାବେ ବାଂଲାଦେଶ ବୋଲରଙ୍କୁ ଆଟାକ କରିଥିଲେ କିଷାନ୍‌ । ଶେଷରେ ୧୨୬ ବଲ୍‌ରେ ହାସଲ କଲେ ଦ୍ୱିଶତକ । ଇଷାନ୍‌ଙ୍କ ଏହି ଦ୍ୱିଶତକ ପାରିରେ ୯ଟି ଛକ୍କା ସହ ୨୩ ଚୌକା ସାମିଲ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିଶତକ ପରେ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିଷ୍ଠି ପାରିନଥିଲେ ଇଷାନ୍‌ । ମୋଟ ୧୩୧ ବଲ୍‌ରେ ୨୧୦ ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଇଷାନ୍‌ଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା (୩ଟି ଦ୍ୱିଶତକ), ମାର୍ଟିନ ଗପ୍‌ଟିଲ୍, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହଓ୍ୱାଗ୍‌, କ୍ରିସ୍‌ ଗେଲ୍‌, ଫକର ଜମାନ୍‌, ଇଷାନ୍‌ କିଷନ ରହିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାଁରେ ସର୍ବାଧିକ ଦ୍ୱିଶତକ ରହିଛି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ୩ଟି ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ସଚିନ ରମେଶ ତେନ୍ଦୁଲକର ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts