Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପିଲାଦିନୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳି ହେବାକୁ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଥିବା ଇରଫାନ କିଭଳି ହେଲେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ କଳାକାର : ଏକ ଛୋଟ ମିଛ ଆଉ ତାପରେ…

29/04/2020 at 1:13 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୯/୦୪ : ବଲିଉଡର ଦକ୍ଷ ଅଭିନେତା ଇରଫାନ ଖାନଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ କୋକିଲାବେନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନିଧନ ହୋଇଛି | ଗତ ୨୫ ତାରିଖରେ ଜୟପୁରରେ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ସେ ନିଜ ମା’ଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିନଥିଲେ | ଭିଡିଓ କନ୍ଫରେନସିଂ ଜରିଆରେ ସେ ମା’ଙ୍କୁ ଶେଷ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ |

ନିଜର କୌଶଳ ଅଭିନେତା ବଳରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିବା ଇରଫାନ ବଲିଉଡ ସହ ହଲିଉଡ଼ରେ ମଧ୍ୟ ନାଁ କରିଥିଲେ | ସେ ଅଭିନେତା ହେବା ସ୍ବପ୍ନ କେବେ ଦେଖିନଥିଲେ | ପିଲାଦିନୁ ସେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ | ସେଥିପାଇଁ ବଡ ହୋଇ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳି ହେବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲେ ଇରଫାନ | ସେ ବହୁତ ଭଲ କ୍ରିକେଟ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଥିଲେ | ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କର ଚୟନ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ହେବାକୁ ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ପରିବାରର ବାରଣ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କର ସ୍ବପ୍ନ ଅଧୁରା ରହିଯାଇଥିଲା |

ସ୍ନାତକ ପରେ ସେ ନ୍ୟାସନାଲ ସ୍କୁଲ ଅଫ ଡ୍ରାମାରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ | ଏନଏସଡିରେ ପ୍ରଥମ ଆବେଦନରେ ଆଡ଼ମିସନ ପାଇବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର କିନ୍ତୁ ଇରଫାନ ପ୍ରଥମଥରରେ ହିଁ ଆଡ଼ମିସନ ପାଇଯାଇଥିଲେ | ଏନଏସଡିରେ ଦାଖଲ ହେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ମିଛ ମଧ୍ୟ କହିବାକୁ ପଡିଥିଲା | ଏନଏସଡିରେ ଦାଖଲ ହେବା ପାଇଁ ଅତିକମରେ ୧୦ ଟି ଡ୍ରାମାର ଅନୁଭବ ଥିବା ଦରକାର | ଇରଫାନଙ୍କର ୧୦ଟି ଡ୍ରାମାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବାର ଅନୁଭବ ନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ ମିଛରେ ୧୦ଟି ଡ୍ରାମାର ନାଁ କହିଦେଇଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଚାହାଣିରେ ସେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ରାଜି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ଆଉ ଟଙ୍କା ମିଳିଲାନାହିଁ | ଫଳରେ ଏନଏସଡିରୁ ମିଳୁଥିବା ଫେଲୋସିପ ଜରିଆରେ ସେ ନିଜର ଅଭିନୟ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପୁରା କରିଥିଲେ |

ଇରଫାନ ଖାନ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଛୋଟ ପରଦାରେ କାମ କରିଥିଲେ | ସେ ଅନେକ ଧାରାବାହିକରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି | ବନେଗୀ ଅପନୀ ବାତ, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ, ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତା, ଚାଣକ୍ୟ, ଜୟ ହନୁମାନ ଭଳି ଧାରାବାହିକରେ ସେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତା ପରେ ଇରଫାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ଟର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ ପଏଣ୍ଟ ଆସିଥିଲା | ଏହି ଧାରାବାହିକ ପରେ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ରଖିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ମଉକା ମିଳିଥିଲା |

   Related Posts