oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

IPL Media Rights: ଟିଭି-ଡିଜିଟାଲ୍ ପାଇଁ ୪୨ ହଜାର କୋଟି ପାର କଲାଣି ଡକରା

12/06/2022 at 10:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଇପିଏଲ ମିଡିଆ ରାଇଟ୍ସ ପାଇଁ ଇ-ନିଲାମୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ରବିବାର ଜୁନ ୧୨ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ୨୦୨୩-୨୭ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପାଇଁ ମିଡିଆ ରାଇଟ୍ସ ଟିଭି ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ୍ ଅଧିକାର ପାଇଁ ନିଲାମ କରୁଛି । ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଡିଂର ଡାକରା ୪୨ ହଜାର କୋଟି ପାର କରି ସାରିଛି । ଅର୍ଥାତ ଆଇପିଏଲର ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ହୋଇ ସାରିଛି । ସୋମବାର ଏହି ରାଶିର ପରିମାଣ ଆହୁରି ବଢିବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି । ୨୦୧୮ରୁ ୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାର ପାଇବା ପାଇଁ ୧୪ କମ୍ପାନୀ ନିଲାମରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ଷ୍ଟାର ଇଣ୍ଡିଆ ୧୬ ହଜାର ୩୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାର ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

ମିଡିଆ ରାଇଟ୍ସ ପାଇଁ ଏଥର ୧୨ କମ୍ପାନୀ ଟେଣ୍ଡର ଫର୍ମ କିଣିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସାତ କମ୍ପାନୀ ନିଲାମୀ ଡାକରାରେ ରହିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ବିଡ୍ସ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଲାମ ଜାରି ରହିବ । କିଣା ଯାଇଥିବା ରାଇଟ୍ସ ଆଇପିଏଲର ୫ ସିଜିନ ପାଇଁ ପ୍ରସାରଣ କରିବ । ଏଥର ମିଡିଆ ରାଇଟ୍ସରୁ ବିସିସିଆଇ ୫୦ ହଜାରରୁ ୬୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛି ।

ରାଇଟ୍ସ ପାଇଁ ରହିଛି ଚାରୋଟି ପ୍ୟାକେଜ୍‌

ଆଇପିଏଲ ରାଇଟ୍ସ ପାଇଁ ଚାରୋଟି ପ୍ୟାକେଟ୍ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି । ପ୍ୟାକେଜ୍ ଏରେ କେବଳ ଭାରତୀୟ ଉପ ମହାଦ୍ୱୀପ ପାଇଁ ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାର ମିଳିବ । ପ୍ୟାକେଜ୍ ବିରେ ଡିଜିଟାଲ୍ ରାଇଟ୍‌ସ ଦିଆଯିବ ଯାହା କେବଳ ଭାରତୀୟ ଉପ ମହାଦ୍ୱୀପରେ ପ୍ରସାରଣ କରିବ। ପ୍ୟାକେଜ୍ ସିରେ ସୀମିତ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ କେବଳ ଭାରତୀୟ ଉପ ମହାଦ୍ୱୀପରେ ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାର ମିଳିବ । ପ୍ୟାକେଜ୍ ଡିରେ ଦୁନିଆର ବାକି ଅଂଶରେ ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଟିଭି ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଅଧିକାର ଦିଆଯିବ ।

ଆଇପିଏଲ ରାଇଟ୍ସ କିଣିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟତଃ ପାଞ୍ଚଟି କମ୍ପାନୀ ଦୌଡରେ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଭାୟକମ, ଡିଜନୀ ହଟଷ୍ଟାର, ସୋନି ପିକଚର୍ସ, ଜି ଗ୍ରୁପ ଏବଂ ସୁପରସ୍ପୋର୍ସ ପରି କମ୍ପାନୀ ସାମିଲ୍ । ସଂପ୍ରତି ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଲୋକେ କ୍ରିକେଟ୍ ଦେଖିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଡିଜନୀ ହଟଷ୍ଟାର ଏବଂ ଆମାଜନ ପରି କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ମିଡିଆ ରାଇଟ୍ସ କିଣିବା ଦୌଡରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts