scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିରାଟଙ୍କ ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ସେଞ୍ଚୁରୀ; ଚଳିତ ସିଜିନ୍‌ରେ ଦ୍ବିତୀୟ, ଆଇପିଏଲରେ ମାରିଲେ ସପ୍ତମ ଶତକ

21/05/2023 at 11:13 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ବିରାଟଙ୍କ ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ସେଞ୍ଚୁରୀ । ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଦ୍ବିତୀୟ ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି । ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ବିରୋଧରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି ।  ମାତ୍ର ୬୧ଟି ବଲରୁ ୧୦୧ ରନ୍ ପାଳି ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୧୨ଟି ଚୌକା ରହିଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଛକା ରହିଛି । ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରବାଦ ବିରୋଧରେ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଆଇପିଏଲରେ କ୍ୟାରିୟରେ ଏହାକୁ ମିଶାଇ ତାଙ୍କର ସପ୍ତମ ଶତକ ହୋଇଛି ।

ଆଇପିଏଲରେ ଖ୍ରୀସ୍ ଗେଲଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହିଲ । ଗେଲ୍ ୬ଟି ଶତକ ମାରିଥିବା ବେଳେ ବିରାଟ ୭ଟି ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି । କୋହଲି ଲଗାତାର ଶତକ ମାରିବାରେ ତୃତୀୟ ପ୍ଲେୟାର ଭାବେ ସୌଭାଗ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ବିରାଟଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଶିଖର ଧବନ ଏବଂ ଜୋସ୍ ବଟଲଙ୍କ ନାଁରେ ଏଭଳି ରେକର୍ଡ ରହିଛି ।

ଦ୍ବିତୀୟ ଶତକ ସହିତ ବିରାଟ କୋହଲି ଗୋଟିଏ ସିଜିନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୦୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।  ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୩ ଏବଂ ୨୦୧୬ରେ ଏଭଳି ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ ବିରାଟ । ଏଭଳି ରେକର୍ଡ କରିବାରେ କେ.ଲ ରାହୁଲ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେ ୪ଥର ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ବିରୋଧରେ ଆରସିବି ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଲଢେଇ ଜାରି ରିଖିଛି । ଦଳ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଶତକ ବଳରେ ଟାଇଟନ୍ସକୁ ୧୯୭ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଲେ ଆରସିବି ୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ ।   

   Related Posts