scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଭଲ ମୌକା ! ଆଇଆରସିଟିସି ସେୟାରରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ ଟଙ୍କା, କମ୍ ସମୟରେ ମିଳିବ ଅଧିକ ରିଟର୍ଣ୍ଣ

8/07/2021 at 2:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୭ : ଯଦି ଆପଣ ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରି ବହୁତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ। ଭାରତୀୟ ରେଳ କ୍ୟାଟରିଂ ଆଣ୍ଡ ଟୁରିଜିମ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ କିମ୍ବା ଆଇଆରସିଟିସି (ଆଇଆରସିଟିସି) ର ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ଆଜି ଏହାର ସର୍ବକାଳୀନ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ୨୨୪୮ ଟଙ୍କା ଛୁଇଁଛି ଏବଂ ଯାହାର ପୂର୍ବ ରେକର୍ଡ ୨୨୨୨ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ବୁଧବାର ଦିନ ୨୧୮୮ ଟଙ୍କା କ୍ଲୋଜିଂଗ ପ୍ରାଇସରୁ ୯ ଟଙ୍କା ଅଧିକ ସହ ଖୋଲିଛି। ଆଇଆରସିଟିସି ସେୟାର ପୂର୍ବ କ୍ଲୋଜିଂଗ ପ୍ରାଇସରୁ ପ୍ରାୟ ୨ ପ୍ରତିଶତ ଲାଭ ରେକର୍ଡ କରିଛି ଏବଂ ପୁରୁଣା ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ନୂଆ ସର୍ବକାଳୀନ ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥରକୁ ପହଞ୍ଚିଛି ଯାହା ଗତ ମାସରେ ହାସଲ କରିଥିଲା।

ମନି କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ଳେଷକ କହିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ପାନୀର ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ବୈଷୟିକ ଚାର୍ଟରେ ସକରାତ୍ମକ ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ୨୧୦୦ ଟଙ୍କା ବ୍ରେକ ଆଉଟ ପରେ ଏହାର ଉପର ସ୍ତର ବଜାୟ ରଖିଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଏହା ଆହୁରି ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସ୍ୱଳ୍ପ ମିଆଦିରେ ଏହା ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ଯେଉଁ ନିବେଶକଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଷ୍ଟକ୍ ଅଛି ସେମାନେ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି ନ କରିବା ଉଚିତ୍।

ଲକଡାଉନ୍ ଖୋଲିବା ହେତୁ କମ୍ପାନୀର ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ସେୟାର ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି। ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ନୂଆ ଟ୍ରେନ୍ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। କମ୍ପାନୀ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷମତା ଉପରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଆଇଆରସିଟିସିର ବ୍ୟବସାୟିକ ମଡେଲ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ସହ ଜଡିତ ଏବଂ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ କମ୍ପାନୀର ବହୁତ ଲାଭ ହେବ। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ IRCTC ଏପରି ଏକ ଷ୍ଟକ୍ ଯାହା ପୋର୍ଟଫୋଲିଓରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖିବା ଉଚିତ। ଏହା ଆଗାମୀ ୧୨-୧୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୩୨୦୦ ଟଙ୍କା ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ।

   Related Posts