Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

କନ୍ଧମାଳରେ ଶୀତର ଲହରୀ ; ଫୁଲବାଣୀ ଓ ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ଖସିଲା ପାରଦ

24/11/2018 at 12:38 PM

କନ୍ଧମାଳ ୨୪|୧୧:  କନ୍ଧମାଳରେ ଶୀତର ଲହରୀ । ଫୁଲବାଣୀରେ ୮.୫ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସି ଆସିଛି ପାରଦ । ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ତାପମାତ୍ରା ୧୧ଡିଗ୍ରୀ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଗତ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ଫୁଲବାଣୀ ସମେତ ସମଗ୍ର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ତାପମାତ୍ରା ଧିରେ ଧିରେ ଖସୁଥିବା ଫଳରେ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୁତ ହେଉଛି। ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡାରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । ସକାଳ ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାର ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳ ଘନ କୁହୁଡିରେ ଘୋଡେଇ ହୋଇ ରହୁଛି ।

ତାପମାତ୍ରା ଏବେ ଦିନକୁ ଦିନ ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି । ଲୋକମାନେ ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଲୋକେ ମର୍ଣ୍ଣିଂ ଓ୍ବାକ୍ କରୁଥିବାବଳେ କିଛି ଲୋକ ପାର୍କରେ ଏକ୍ସରସାଇଜ କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ କିଛି ଲୋକ ପଡିଆରେ ଖେଳିବା ସହ ଦୌଡୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ସହ ଥଣ୍ଡାର ମଜା ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି । ଥଣ୍ଡା ଯୋଗୁଁ ଠାଏ ଠାଏ ଲୋକେ ଥଣ୍ଡାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ନିଆଁ ଜାଳି ନିଆଁ ପାଖରେ ବସିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । କେବଳ ଫୁଲବାଣୀ ନୁହେଁ ଜିଲ୍ଲାର ଟିକାବାଲି, ବାଲିଗୁଡା, ଜି.ଉଦୟଗିରି, ବେଲଘର, କୋଟଗଡ, ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଆଦି ଅଂଚଳରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୁତ ହେଉଛି।

ଥଣ୍ଡାର ମଜା ନେବାଲାଗି ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି । ଆଗକୁ ଧିରେ ଧିରେ ଥଣ୍ଡା ଆହୁରି ବଢିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts