oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରତିଦିନ ସାଇକେଲରେ ଡେଲଭରୀ କରୁଥିଲେ ଖାଦ୍ୟ: ଏହା ଦେଖି ତରଳିଗଲା ପୋଲିସ ବାବୁଙ୍କ ହୃଦୟ, ଆଉ ତାପରେ….

3/05/2022 at 1:53 PM

ମଧ୍ୟପ୍ରେଦଶ ୦୩/୦୫: ସାରା ଭାରତରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରବଳ ଖରା ସାଙ୍ଗକୁ ଲାଗିରହିଛି ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ । ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ତାପମାତ୍ରା ବି ଉଚ୍ଚରେ ରହୁଛି । ଫଳରେ ଦିନ ମଜୁରିଆ, ତଥା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି ଜୀବନ କାଟିବା । କେହି କେହି ଗରମ ଉତ୍ତାପକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ରାସ୍ତାରେ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତି ।

ଆଉ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏସବୁ ଦେଖି ମଧ୍ୟ ଆଖି ବୁଜି ଦିଅନ୍ତି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ଜିଲ୍ଲାରେ ନଜର ଆସିଛି ଏମିତି ଏକ ଉଦାହରଣ । ଯାହା ଅନ୍ୟାମାନଙ୍କ ଉଦାହରଣ ନିଶ୍ଚୟ । ଏଠାରେ ଥିବା ଇନ୍ଦୋର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମନୋବୃତ୍ତିକୁ ସବୁଠି ପ୍ରଂଶସା କରାଯାଉଛି ।
ଫୁଡ ଡେଲିଭରୀ ବୟଙ୍କୁ ପୋଲିସର ବାଇକ ଗିଫ୍ଟ :
ଖରା ଗରମରେ ରାସ୍ତାରେ ସାଇକେଲରେ ଖାଦ୍ୟ ବିତରଣ କରୁଥିବା ଜଣେ ଫୁଡ ଡେଲିଭରୀ ବୟଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇପଡିଥିଲା ଇନ୍ଦୋର ପୋଲିସ୍ । ସେମାନେ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ଆଉ ଏ ପିଲାର କଷ୍ଟ ଦେଖିହେବନି । ଶେଷରେ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରି ୨୨ବର୍ଷର ଯୁବକଙ୍କୁ ଭେଟିଦେଲେ ମୋଟର ସାଇକେଲ ।

କାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ପାର୍ସଲ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଯୁବକଟି ସାଇକେଲରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିବା ପୋଲିସ ଦେଖିଛି । ସୋମବାର ଦିନ ବିଜୟ ନଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ତେହେଜବ କାଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାତ୍ରି ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ସେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ଖାଦ୍ୟ ପାର୍ସଲ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ସାଇକେଲରେ ଜୟ ହାଲଦେ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିଲେ ।
କଣ କହିଲେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ :
ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ପରେ ଆମେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଏମିତିକି ମୋଟରସାଇକେଲ କିଣିବାକୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ । ତେଜଜୀବ କାଜୀ ଏବଂ ବିଜୟ ନାଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଅନ୍ୟ କିଛି କର୍ମଚାରୀ ଏହା ପରେ ଏକ ଅଟୋମୋବାଇଲ ଶୋ’ରୁମରେ ଡାଉନ ପେମେଣ୍ଟ ଦେବାରୁ ଜୟ ହାଲଦେ ମୋଟର ସାଇକେଲ କିଣିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।
ଡେଲିଭରି ବୟ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦେଲେ ଧନ୍ୟବାଦ :
ପୋଲିସକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ ଜୟ ହାଲଦେ କହିଛନ୍ତି, ‘ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ମୋ ଚକ୍ରରେ ଛଅରୁ ଆଠଟି ଖାଦ୍ୟ ପାର୍ସଲ ବିତରଣ କରୁଥିଲି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ମୋଟର ସାଇକେଲରେ ବୁଲୁଥିବାରୁ ୧୫-୨୦ ଖାଦ୍ୟ ପାର୍ସଲ ବିତରଣ କରୁଛି । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡେଲିଭରି ବ୍ୟକ୍ତି ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଅନ୍ୟ କିସ୍ତି ସବୁ ସେ ପଇଠ କରିବେ ।

   Related Posts