vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ୟୁକ୍ରେନରେ ଋଷର ଘନଘନ ଆକ୍ରମଣ, ଲୁହାଂସ୍କକୁ କବଜା କଲା ପୁଟିନ ସେନା
  • ||
  • ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି
  • ||
  • ‘ଶିବସେନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଚି ବିଜେପି’ : ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଉଦ୍ଧବ
  • ||
  • କାହିଁକି ମ୍ୟାଚରେ ପଛେଇଗଲା ଭାରତ ? କାରଣ କହିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବର, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୦
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅଧିକ ଭିଜିବ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ବୁମରାହଙ୍କ ପଡିଆ ଛାଡିବା ଟିମ୍‌କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଦୁଇଟି ରିଭ୍ୟୁ ବରବାଦ କଲେ ପନ୍ତ
  • ||

ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସର୍ବେକ୍ଷଣ ୨୦୨୦ ପରିଣାମ ଜାରି କଲେ ସରକାର : ଲଗାତାର ଚତୁର୍ଥଥର ପାଇଁ ବାଜି ମାରିଲା ଇନ୍ଦୋର

20/08/2020 at 12:26 PM

ଇନ୍ଦୋର ୨୦/୦୮ : ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ଇନ୍ଦୋର ସହର ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସର୍ବେକ୍ଷଣ ୨୦୨୦ରେ ସବୁଠାରୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସହର ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ଲଗାତାର ଚତୁର୍ଥ ବର୍ଷ ଇନ୍ଦୋର ନମ୍ବର-୧ ରେଂକିଙ୍ଗ ପାଇଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୨୦୧୭, ୧୮, ୧୯ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ଇନ୍ଦୋରକୁ ୧ ନମ୍ବର ସ୍ୱଚ୍ଛ ସହରର ଆଖ୍ୟା ମିଳିଥିଲା | ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସ୍ୱଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ୨୦୨୦ ପରିଣାମ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଇନ୍ଦୋରକୁ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସହର ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

ସରକାରଙ୍କ ଏହି ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ସୁରଟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ନବୀ ମୁମ୍ବାଇ | ଗଙ୍ଗା କୁଳରେ ଥିବା ସହରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସହର ବାରଣାସୀ ଏକ ନମ୍ବରରେ ଅଛି |
କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ଓ ନଗର ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ସ୍ଵଚ୍ଚ ମହୋତ୍ସବ ନାମକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୋଟ ୧୨୯ ସହରକୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି |


ସର୍ବେକ୍ଷଣର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣରେ ଭାରତରେ ସବୁଠାରୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସହରର ମାନ୍ୟତା ମହୀଶୂର ହାସଲ କରିଥିଲା | ଏହାପରେ ଲଗାତାର ୩ଥର ଇନ୍ଦୋର ସ୍ଵଛ ସହରର ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି | ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଇନ୍ଦୋର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି |

ପାଖାପାଖି ମାସେ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ୧ କୋଟି ୭୦ ଲକ୍ଷ ନାଗରିକ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଆପରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ | ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ୧୧ କୋଟି ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏଥିରେ ଯୋଡି ହୋଇଥିଲେ |

ସାଢେ ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ସାମାଜିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ସହ ସଂଯୋଜିତ ହୋଇ ଏହିଭଳି ୨୧ ହଜାର ସ୍ଥାନ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ | କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ଓ ନଗର ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ହାରଦୀପ ସିଂହ ପୁରୀଙ୍କ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ସହରର ମେୟର, ନିଗମ କମିଶନର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷଧାରକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବେ |

   Related Posts