oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠୁ ହାରିଲା ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ : ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡାରେ ହାତଛଡା ହେଲା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ରୁପାରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଭାରତ

8/08/2022 at 8:13 AM

ବର୍ମିଂହାମ, ୦୮/୦୮: ମହିଳା ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟର ଫାଇନାଲ୍‌ ତଥା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ଅଧିନାୟିକା ହର୍ମନପ୍ରୀତ କୌର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ୍‌ ଖେଳି ବିଜୟ ଆଶା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିଥିଲେ ହେଁ ନିମ୍ନକ୍ରମ ବ୍ୟାଟିଂ ବିଫଳତା ଦଳ ପରାଜୟର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ସାଜିଥିଲା । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୯ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୮/୧୬୧ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ଭାରତ ୧୯.୩ ଓଭରରେ ୧୫୨ରନ୍‌ କରି ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଟସ୍‌ ଜିତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ଅଲିସା ହିଲି ଓ ମୁନି ପାଳି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପେସ୍‌ ବୋଲର ରେଣୁକା ସିଂହ ତୃତୀୟ ଓଭରର ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲ୍‌ରେ ହିଲି (୭)ଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନ ପଠାଇ ଦଳକୁ ପ୍ରଥମ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ । ୩ନଂ ସ୍ଥାନରେ ଆସିଥିବା ଲାନିଙ୍ଗ୍‌ ଅପରାଜିତ ମୁନିଙ୍କ ସହ ମିଶି ସ୍କୋରକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍‌ରେ ୭୪ରନ୍‌ ଭାଗିଦାରୀ ଗଠନ ପରେ ଲାନିଙ୍ଗ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୨୬ ବଲ୍‌ରୁ ୩୬ (୫ଚୌକା, ୧ଛକା) ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତେବେ ମୁନି ୬୧ (୮ଚୌକା), ଆସଲି ଗାର୍ଡନର ୨୫ ଓ ରାଚେଲ ହାୟନିସ୍‌ ଅପରାଜିତ ୧୮ରନ୍‌ ଯୋଗ କରିବା ଫଳରେ ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୮/୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ରେଣୁକା ଓ ସ୍ନେହ ରାଣା ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ ।

୧୬୧ରନ୍‌ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଭାରତ ୨୨ରନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟ ଓପନରଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲା । ସ୍ମୃତି ମନ୍ଧନା ୬ ଓ ସେଫାଳି ବର୍ମା ୧୧ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଜେମିମା ରୋଡ୍ରିଗ୍ସ ଓ ହର୍ମନପ୍ରୀତ ଦୃଢ଼ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସ୍କୋରକୁ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ । ହର୍ମନପ୍ରୀତ ୩୪ ବଲ୍‌ରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ୧୪ ଓଭର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୨/୧୧୨ରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ଶେଷ ୬ ଓଭରରୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଆଉ ୫୦ରନ୍‌ ଆବଶ୍ୟକ ହେଉଥିଲା । ଦଳ ସହଜରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ଆଶା କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ୧୫ତମ ଓଭରରେ ଜେମିମାଙ୍କ ୱିକେଟ୍‌ ପତନ ପରେ ଦଳ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା ।

ସେ ୩୩ (୩ଚୌକା) ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ଆସଲି ଗାର୍ଡନର ଆଉ ୨ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେବା ଫଳରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଫେରିଥିଲା । ପୂଜା ବସ୍ତ୍ରାକାର ୧ ଏବଂ ହର୍ମନପ୍ରୀତ ୪୩ବଲ୍‌ରୁ ୬୫ (୭ଚୌକା, ୨ଛକା) ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ବିପଦ ଘନେଇ ଥିଲା । ନିମ୍ନକ୍ରମ ବ୍ୟାଟରମାନେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବୋଲରଙ୍କୁ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରିନଥିଲେ । ଫଳରେ ଦଳ ୧୫୨ରନ୍‌ରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମା ୧୩ ଓ ସ୍ନେହ ରାଣା ୮ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଗାର୍ଡନର ୩ଟି ଓ ମେଗାନ ସ୍କୁତ ୨ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts