AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ: ଗୋଛାପଡା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଂଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ରୋମାଞ୍ଚକର ମୁକାବିଲାରେ ସୁପର ଓଭରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇଲା ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଟିମ, ସିରିଜ ୧-୧ରେ ବରାବର

11/12/2022 at 10:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଟିମ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇ ସୁପର ଓଭରରେ ହରାଇ ମ୍ୟାଚକୁ ନିଜ ନାଁରେ କରି ନେଇଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା ଟିମ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୮୭ ରନ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୮୭ ରନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଶେଷ ଓଭରରେ ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ୧୪ ରନର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା । ଦେବିକା ବୈଦ୍ୟ ଦୁଇ ଚୌକା ମାରି ୧୩ ରନ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁପର ଓଭରରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୦ ରନ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା ଟିମ ମାତ୍ର ୧୬ରେ ସୀମିତ ରହିଥିଲା ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା ଟିମର ବ୍ୟାଟର ବେଥ ମୁନୀ ଏବଂ ତାହଲିୟା ମେକଗ୍ରାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଏବଂ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରେକର୍ଡ ଶତକୀୟ ଭାଗିଦାରୀ ବଳରେ ଟିମ ଭାରତ ଆଗରେ ୧୮୮ ରନର ବିଶାଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲା । ମୁନୀ (ଅପରାଜିତ ୮୨) ଏବଂ ତାହଲିୟା(ଅପରାଜିତ ୭୦) ରନ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୧୫୮ ସହ ଯୋଡି ଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଦିପ୍ତୀ ଶର୍ମା ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେବାର ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ସ୍ମିତି ମନ୍ଦନା ଏବଂ ସେଫାଳି ବର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା । ଦଳ ପାଇଁ ସ୍ମିତି ମନ୍ଦନା ସର୍ବାଧିକ ୭୯(୪୯) ରନ କରିଥିଲେ । ସେଫାଳି ବର୍ମା ୨୩ ବଲରୁ ୩୪ ରନ କରିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ଆଡକୁ ରିଚା ଘୋଷ ୧୩ ବଲରୁ ୨୬ ରନ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ହିଟହେର ଗ୍ରାହମ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।     

   Related Posts