ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଏସିଆନ୍ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ହକି ୨୦୨୧ : ଜାପାନକୁ ୬-୦ ଗୋଲରେ ହରାଇଲା ଭାରତ, କମାଲ କଲେ ହରମନପ୍ରୀତ ସିଂହ

19/12/2021 at 5:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୧୨ : ଏସିଆନ୍ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ହକି ୨୦୨୧ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି । ସେମିଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିସାରିଥିବା ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ ରବିବାର ଜାପାନକୁ ବଡ ବ୍ୟବଧାନରେ ହରାଇଛି । ଚିତାକର୍ଷକ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଜାପାନକୁ ୬-୦ ଗୋଲରେ ହରାଇଛି ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ । ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଜାପାନ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଥିଲା ଭାରତ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ହିରୋ ସାଜିଛନ୍ତି ହରମନପ୍ରୀତ ସିଂହ ।

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ​‌ରେ ଏଯାଏ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ ହାରିନଥିବା ଭାରତ ଲଗାତାର ଭାବେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରିରଖିଛି । ରବିବାର ଜାପାନ ବିପକ୍ଷରେ ବିଶାଳ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ମ ମିନିଟ୍‌ରେ ହରମନପ୍ରୀତ ସିଂହ ପେନାଲିଟି କର୍ଣ୍ଣର ଦ୍ବାରା ପ୍ରଥମ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିବା ବେଳେ, ୨୩ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ଦୀଲପ୍ରୀତ ସିଂହ ଦ୍ବିତୀୟ ଗୋଲ କରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି ୩୪ତମ ମିନିଟରେ ଜରମନପ୍ରୀତି ସିଂହ ତୃତୀୟ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିବା ବେଳେ, ୪୬ତମ ମିନିଟରେ ସୁମିତ ଚତୁର୍ଥ ଗୋଲ, ୫୩ତମ ମିନିଟରେ ହରମନପ୍ରୀତି ୫ମ ଗୋଲ ଏବଂ ୫୪ତମ ମିନିଟରେ ସମଶେର ୬ ଷ୍ଠ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଶେଷ କ୍ବାର୍ଟରରେ ଭାରତ ୩ଟି ଗୋଲ କରିଛି ।

   Related Posts