vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
ori homes
vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ହାସଲ କରିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉପଲବ୍ଧି : ଏହିଭଳି କରିଥିବା ଭାରତ କେବଳ ଏକ ମାତ୍ର ଟିମ

28/06/2019 at 3:09 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୮/୬ : ବିଶ୍ୱକପର ଗ୍ରୁପ ଷ୍ଟେଜ ମୁକାବିଲା ପ୍ରାୟତଃ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି । ସମସ୍ତ ଟିମ ନିଜ କୋଟାର ପ୍ରାୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ଛାଡି ଦେଲେ ସବୁ ଟିମ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜାରି ରଖିଛି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛି । ସେମି ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଏବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟିମ ଭାବେ ଦବେଦାର ରହିଛି ଭାରତ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ବାଂଲାଦେଶ ଓ ପାକିସ୍ତାନ । ତେବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ଭାରତ ସେମି ଫାଇନାଲ ପାଖାପାଖି ଅଛନ୍ତି ।

ଗ୍ରୁପ ଷ୍ଟେଜ ମୁକାବିଲା କଥା କହିବାକୁ ଗଲେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମ୍ୟାଚ ଥିଲା । ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ୧୨୫ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ନିଜର ବିଜୟ ରଥ ଜାରି ରଖିଛି । ଏହି ବିଜୟ ପରେ ଭାରତ ସହିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉପଲବ୍ଧି ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଛି । 

ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳ ଯାଇଥିବା ୩୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରାୟ ସବୁ ଟିମ ଅତି କମରେ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟିମ୍ କୌଣସି ନା କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଏଯାଏଁ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିନାହିଁ । ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମ୍ୟାଚ ନହାରି ଭାରତ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ଭାରତ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ପାକିସ୍ତାନ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଆଗକୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ବାଂଲାଦେଶ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ଖେଳିବ ।

   Related Posts