AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଚଢାଉ, ଦେଢ଼ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା: ନବଦାସ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳର ହେବ ନାର୍କୋ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

India Vs Srilanka Series: କାହିଁକି ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ?

28/12/2022 at 9:45 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଜାନୁଆରୀ ୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା ହୋଇ ସାରିଛି। ଏଥିରେ ଓ୍ଵିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସାମିଲ୍ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଏବଂ ଦିନିକିଆ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ପନ୍ତ ନିକଟରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ଵିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ୯୩ ରନର ଦ୍ରୁତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବି ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ସ୍ଥାନ ନମିଳିବା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛି। ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟି-୨୦ରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ଇଶାନ କିଷନ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ରାହୁଲ ଏବଂ ଇଶାନଙ୍କୁ ଓ୍ଵିକେଟ୍ କିପର ଭାବେ ଦଳରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ପନ୍ତଙ୍କ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ପଡିବା ନେଇ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ପିଟିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ,ପନ୍ତ ଆହତ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଆଣ୍ଠୁଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସ୍ଥିତ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ(ଏନସିଏ)ରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ତେବେ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଅଦ୍ୟାବଧି କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପନ୍ତ ନିଜର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର ୨୦୧୭ରେ କରିଥିଲେ। ସେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୩ ଟେଷ୍ଟ, ୩୦ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ୬୬ ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି କ୍ରମଶଃ ୨୨୭୧ ରନ, ୮୬୫ ରନ ଏବଂ ୯୮୭ ରନ କରିଛନ୍ତି। ପନ୍ତ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଯେମିତି ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି, ସେହିଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ ହାର ୪୩.୬୭ ରହିଥିବା ବେଳେ ଦିନିକିଆରେ ୩୪.୬୦ ଏବଂ ଟି-୨୦ରେ ମାତ୍ର ୨୨.୪୩ ରହିଛି। ପନ୍ତ ଟେଷ୍ଟରେ ୫ ଶତକ ଏବଂ  ୧୧ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ  ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଦିନିକିଆରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଏବଂ ୫ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ପନ୍ତଙ୍କ ନାମରେ କେବଳ ତିନୋଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି। ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ନିରନ୍ତରତା ଅଭାବରୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମତପୋଷଣ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts