୭ ମାସ ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲା ଭାରତ, ବଲିଉଡ୍ ଷ୍ଟାର ଏପରି ଜଣାଇଲେ ଶୁଭେଚ୍ଛା

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 25, 2024 IST

ମୁମ୍ଵାଇ ୨୫।୦୬:୧୯ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୩ । ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସ୍ମରଣୀୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ତାରିଖ ଭାରତ ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ ଥିଲା । କାରଣ ଏହି ଦିନ ଭାରତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏକ ଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ ହରାଇଥିଲା। ଆହୁରି ଦୁଃଖର ବିଷୟ ହେଉଛି ତାହା ପୁଣି ଭାରତୀୟ ମାଟିରେ ଘଟିଥିଲା। ତା’ପରେ ୨୪ ଜୁନ୍ ୨୦୨୪ ଆସିଲା। ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲା।  ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା। କାରଣ ବିଜେତା ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଏବଂ ବୁମରା-କୁଲଦୀପଙ୍କ ଲଗାତାର ବୋଲିଂ ସାହାଯ୍ୟରେ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ବଲିଉଡ ତାରକାମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ବରୁଣ ଧାୱନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବା ସମୟରେ ନିଜର ଭାବନା ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଅଭିନେତା ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବଦଲାପୁରର ଏକ ପୋଷ୍ଟର ସେୟାର କରି ଭାରତର ବିଜୟ ଉପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଫଟୋ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ଲେଖିଥିଲେ - 'ବଦଲାପୁରା'। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନା ଲେଖିଛନ୍ତି -୨୦୨୩ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଗକୁ ବଢିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡଆର ସୁନ୍ଦର ଉଦ୍ୟମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ରୋହିତ, ସୂର୍ଯ୍ୟ, ଦୁବେ ଏବଂ ଆର୍ଶଦୀପ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆମର ହେବାକୁ ଯାଉଛି । କମ୍‌ ଅନ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ।

mu

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଭିନେତା ବିକ୍ରାନ୍ତ  ମେସି ମଧ୍ୟ ଭାରତର ବିଜୟକୁ ନେଇ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଫଟୋ ସେୟାର କରିବାବେଳେ ସୁନ୍ଦର କ୍ୟାପସନ ଦେଇଛନ୍ତି । ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୦୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମା ୪୧ ବଲରେ ୯୨ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୨୦ ଓଭରରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୪ ରନରେ ହାରିଯିବା ପରେ ମାତ୍ର ୧୮୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିବ। ଏହା ସହିତ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଭାରତ ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଯିବା ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବାହାରିଯାଇଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.