oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର:ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳିକୁ ବିରୋଧ, ରାସ୍ତା ଉପରେ ପାଠ ପଢ଼ିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୪ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା, ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦୁଇ ଛୁଆ ମୃତ
  • ||
  • ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଷଷ୍ଠୀ ପୂଜା, ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଜମୁଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ଜେଲ୍ ଗଲା ଟୁଙ୍ଗୁରୁ ଭୋଳ, ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ପଡିଲା ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ
  • ||
  • ମହାଷଷ୍ଠୀରେ ଭିଜିବ ଉପକୂଳ, ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ପହିଲାରୁ ବଢିବ ବର୍ଷା ପରିମାଣ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ବସିବ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ, ୧୦ଟି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିପାରେ ମୋହର
  • ||

୨୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ବର ୩ୟ ବୃହତ ଅର୍ଥନୀତି ହେବ ଭାରତ, ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଜିଓ ମଧ୍ୟରେ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଚୁକ୍ତି ଅବସରରେ କହିଲେ ଅମ୍ବାନୀ

15/12/2020 at 3:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୧୨ : ରିଲାଏନ୍ସ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଦେଶର ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଆସନ୍ତା ୨୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ବିଶ୍ବର ଶୀର୍ଷ ୩ ଇକୋନୋମୀରେ ସାମିଲ ହେବ । ଫେସବୁକ୍ ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭିଡିଓ ସମ୍ମୀଳନୀରେ ଏପରି ବଡ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ । ଭାରତରେ ଦୃତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଡିଜିଟାଲ କାରବାରକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଜୁକରବର୍ଗ ଏବଂ ଅମ୍ବାନୀ ।

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ କହିଛନ୍ତି ଜିଓ ଏବଂ ଫେସବୁକ୍ ଉଭୟ ମିଶି ଭାଲ୍ୟୁ ଆଡେଡ୍ କ୍ରିଏଟର୍ ହୋଇପାରନ୍ତି । ହାଟ୍ସଆପ ଏବଂ ଜିଓରେ ଅନେକ ସଂଖ୍ୟକ ସବସ୍କାଇବର୍ ଯୋଡି ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦିନକୁ ଦିନ ଦୃତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜିଓ ମାର୍ଟ ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ପହଞ୍ଚିବ । ଏଡା ଫଳରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ରୋଜଗାରର ମାଧ୍ୟମ ମଧ୍ୟ ବହାରି ପାରିବ । ଦେଶର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ହସ୍ପିଟାଲ ଭଳି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଉନ୍ନତଧରଣର ଟେକନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ଜିଓ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ଅମ୍ବାନି କହିଛନ୍ତି ।

ଫେସବୁକ ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତର ଭବିଷ୍ୟତ ଆହୁରି ସୁଦୃଢ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଭାରତରେ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରିଛନ୍ତି । ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଭାରତରେ ଜିଓ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା ଯୋଗାଇବାରେ ମହତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର    ​‌ମୋଦିଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଭିଜନ୍ ସଫଳତାର ସହିତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ।

ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଫେସବୁକ୍ ପ୍ରାୟ ୯.୯୯ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥାତ ୪୩ ହଜାର ୫୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିଛି । ତେବେ ଫେସବୁକ୍ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ  ଭାରତରେ କୌଣସି ବଡ କମ୍ପାନୀରେ ନିବେଶ କରିଛି । ତେବେ ରିଲାଏନ୍ସ୍ ଜିଓ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୬ କୋଟି ଛୋଟ ବଡ ଦୋକାନରେ ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ପହଞ୍ଚଇବାକୁ ଚୁକ୍ତି ହୋଇଛି । ଗତ ୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ପ୍ରାୟ ୫୬ କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ଜିଓର ନିଜସ୍ବ ନେଟଓ୍ବର୍କରେ ୩୮.୮ କୋଟି ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts