oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ଜାତିସଂଘରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟର ଜବାବ ରଖିଲା ଭାରତ : ‘ଇମ୍ରାନଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଘୃଣିତ ଏବଂ ମିଛ’

28/09/2019 at 9:07 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୯: ଜାତିସଂଘରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟର ଜବାବ ରଖିଛି ଭାରତ । ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରଥମ ସଚିବ ବିଦିଶା ମୈତ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜାତିସଂଘ ସାଧାରଣ ପରିଷଦରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ । ଏହା କୌଣସି ରାଷ୍ଟ୍ରମୁଖ୍ୟଙ୍କ ମୁହଁରେ ଶୋଭା ପାଏନି । ଏହା ଘୃଣିତ ଏବଂ ମିଛ ।

ଜାତି ସଂଘର ମଞ୍ଚକୁ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅପବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି । ଆତଙ୍କାବାଦକୁ ନେଇ ସେ ଯାହା କହିଛନ୍ତି ତାହା ଡାହା ମିଛ । ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କାବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଛି । ଜାତିସଂଘରେ ୫୫ ପାକ୍ ଆତଙ୍କାବଦୀଙ୍କ ତାଲିକା ଅଛି । ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଓ ସେନା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରେ ଆତଙ୍କାବାଦୀ ସଂଗଠନ ନାହିଁ, ଇମ୍ରାନ ଏହାର ପ୍ରମାଣ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଦେଶ ସଚିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତକାଲି ରାତିରେ ଜାତିସଂଘରେ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍। ଇମ୍ରାନ ଏହି ମଞ୍ଚକୁ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆକ୍ଷେପକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସ୍ତରକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆସିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେତ ବୈଠକରେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ। କହିଥିଲେ କାଶ୍ମୀରରୁ କର୍ଫ୍ୟୁ ହଟିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ରକ୍ତପାତ ଏବଂ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ହେବ । ପୁଣି ଜାତିସଂଘ ମଞ୍ଚରେ ବି ସେ ପରମାଣୁ ଧମକ ଦେବାକୁ ପଛାଇନଥିଲେ ।

ପରମାଣୁ ବୋମା ଆକ୍ରମଣର ଧମକ ଦେଇ ଇମ୍ରାନ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଦୁଇ ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶ ଭିତରେ ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧ ହୁଏ ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସାରା ବିଶ୍ବ ଉପରେ ପଡିବ । ଏପିରିକି ଇମ୍ରାନ ଆରଏସଏସକୁ ମୁସଲମାନ ବିରୋଧୀ କହି ମୋଦିଙ୍କୁ ଏହାର ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ପଛାଇନାହାନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅନ୍ୟାୟ ବିରୋଧରେ ସଂଗ୍ରାମୀ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ।  ମୁସଲିମ ମାନେ ଅନ୍ୟାୟ ବିରୋଧରେ ଅସ୍ତ୍ର ଉଠାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଦୁଇଦିନ ତଳେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଇଥିବା ମାନିଥିଲେ ଇମ୍ରାନ ଆଉ ୟୁଏନ୍ ରେ କହିଥିଲେ  ୯/୧୧ ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ସାମିଲ ନଥିଲା । ଏମିତିକି ଇମ୍ରାନ ଜାତିସଂଘକୁ ଧମକ ଦେବାକୁ ପଛାଇନଥିଲେ ।  କେଉଁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜାତିସଂଘ ଗଠନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ।

   Related Posts