scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବଢ଼ି ଚାଲିଛି କୋଭିଡ୍ ଗ୍ରାଫ୍; ସଂକ୍ରମଣରେ ଲାଗୁନି ବ୍ରେକ୍; ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୭୩ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

2/01/2024 at 12:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ସାମାନ୍ୟ ବ୍ରେକ୍ । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୭୩ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଦିନ କୋଭିଡ୍-୧୯ ମାରାତ୍ମକ ଭୂତାଣୁ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି । କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଓ ହରିୟାଣାରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ନୂଆ କୋଭିଡ୍ କେସକୁ ମିଶାଇ ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୪,୫୬୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସେହିଭଳି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୪୦୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ମୋଟ୍ କୋଭିଡରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହେଲା  ୪,୪୪,୭୬,୫୫୦ । ସେହିଭଳି ୨ ନୂଆ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାକୁ ମିଶାଇ ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫,୩୩,୩୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

କରୋନାର ସବ୍-ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇଁ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ସୋମବାର ସୁଦ୍ଧା JN.1 ଭୂତାଣୁ  ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 197 ରହିଛି । ଗତ ୭ ସପ୍ତାହରେ ରବିବାର କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ସର୍ବାଧିକ ଥିଲା । ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୮୪୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୨୩ , ମେ’ ୧୯ ତାରିଖରେ ସର୍ବାଧିକ ୮୬୫ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଓ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇଁ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ବୋଲି ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କହିଛି । ଗତ ୨୦୨୦ ଜାନୁଆରୀରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାଢେ ୪କୋଟି ଭୂତାଣୁ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହପରି ସୁସ୍ଥ ହାର ୯୮.୮ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି ।

   Related Posts