scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଶେଷ ଟି୨୦ରେ ଇଣ୍ଡିଜକୁ ମାତ୍ ଦେଲା ରୋହିତ ସେନା, ୪-୧ରେ ସିରିଜ୍ କଲା କବ୍‌ଜା

8/08/2022 at 9:41 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୮: ଘରୋଇ ୱେଷ୍ଟଣ୍ଡିଜ୍‌ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ୪-୧ରେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ରବିବାର ପଞ୍ଚମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ୮୮ ରନ୍‌ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଳରେ ୭ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୮୮ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ଜବାବରେଭାରତୀୟ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇନପାରି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଦଳ ୧୦୦ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ସିରିଜ କବ୍‌ଜା କରି ସାରିଥିବାରୁ ଆଜି ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ରିଷଭ ପନ୍ତ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିଲେ । ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । ଟସ୍‌ ଜିତି ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ଇନିଂସ୍‌ ଓପନ କରିଥିଲେ ଇଶାନ କିଷନ ଓ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର । ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍‌ରେ ଉଭୟ ୩୮ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । କିଷନ ମାତ୍ର ୧୧ ରନ୍‌ କରି ପ୍ରଥମେ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ୩ନଂ ସ୍ଥାନରେ ଆସିଥିବା ଦୀପକ ହୁଡ଼ା ଅପରାଜିତ ଶ୍ରେୟାସ ସହ ମିଶି ଦୃଢ଼ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଶ୍ରେୟାସ ୩୦ ବଲ୍‌ରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟରେ ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା ୭୬ରନ୍‌ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୧୧୪ରେ ହୁଡ଼ାଙ୍କ ୱିକେଟର ପତନ ଘଟିଥିଲା । ସେ ୨୫ ବଲ୍‌ରୁ ୩ଚୌକା ଓ ୨ଛକା ସହାୟତାରେ ୩୮ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ପରେ ପରେ ଶ୍ରେୟାସ ୬୪ (୮ଚୌକା, ୨ଛକା) ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ରନ୍‌ ଗତି ଧିମେଇ ଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ୟାଟର ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍‌ (୧୫), ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (୧୨) ଓ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ (୯) ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟର ପତନ ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୧୬ ବଲ୍‌ରୁ ଦ୍ରୁତ ୨୮ (୨ଚୌକା, ୨ଛକା) ଯୋଗ କରିବା ଫଳରେ ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୭/୧୮୮ରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଓଡେନ ସ୍ମିଥ୍‌ ସର୍ବାଧିକ ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିବାବେଳେ ଜାସନ ହୋଲ୍ଡର, ଡୋମିନିକ୍‌ ଡ୍ରେକ୍ସ ଓ ହେଡେନ ୱାଲ୍ସ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ । ୧୮୯ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କ ଘାତକ ସ୍ପିନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇନପାରି ଘରୋଇ ଦଳ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା । ୮୮ ରନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଦଳ ୬ଟି ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ସଂକଟରେ ପଡ଼ିଥିଲା । ୪ନଂ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ସିମରନ୍‌ ହେତମେୟର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ହେଁ ଏହା ଦଳ ବିଜୟ ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ନଥିଲା । ସେ ୫୬ (୫ଚୌକା, ୪ଛକା) ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଘରୋଇ ଦଳ ୧୦୦ ରନ୍‌ରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ବିଷ୍ଣୋଇ ସର୍ବାଧିକ ୪ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିବାବେଳେ ଅକ୍ଷର ଓ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ।

   Related Posts