ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୨୦-୨୨ରେ କୋଭିଡ଼ ନେଇଛି ୨୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ, ବିଧାନସଭାରେ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲିଖିତ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ହୋଟେଲ ମାଲିକ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଅଧୁରା ରହିଗଲା ଜଗା ଦର୍ଶନ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||

୨୦୨୦ରେ ଭାରତରେ ନାଲି ବତୀ ଡେଇଁବା କାରଣରୁ ବଢିଛି ଦୁର୍ଘଟଣା, ୭୯ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧିପାଇଛି ମାମଲା

27/05/2022 at 11:35 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୫: ୨୦୧୯ ତୁଳନାରେ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ନାଲି ବତୀ ଡେଇଁବା କାରଣରୁ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭୯ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଏକଥା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ୨୦୨୦ରେ ମୋଟ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଯଥାକ୍ରମେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ୧୨.୮ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ଭାରତୀୟ ସଡକ ପରିବହନ ଏବଂ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଭାରତରେ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା- ୨୦୨୦’ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । କୁହାଯାଇଛି କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷ ୨୦୨୦ରେ ସମୁଦାୟ ୩,୬୬,୧୩୮ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୧,୩୧,୭୧୪ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ୩,୪୮,୨୭୯ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୨୦୨୦ରେ ହୋଇଥିବା ମୋଟ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ମଧ୍ୟରୁ ୯୧୯ଟି ଟ୍ରାଫିକ ସିଗନାଲକୁ ଡେଇଁବା କାରଣରୁ ୪୭୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ଯାହାକି ୨୦୧୯ ତୁଳନାରେ ଏକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୃଦ୍ଧି, ଯେତେବେଳେ ରେଡ ଲାଇଟ୍ ଡେଇଁବା କାରଣରୁ ୨୬୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ରେଡ୍-ଲାଇଟ୍ ଜମ୍ପ୍ ବ୍ୟତୀତ, ଅନ୍ୟ ଏକ ବର୍ଗ ଯାହା ମୃତ୍ୟୁହାର ବଢିଥିବାର କାରଣ ରାସ୍ତାର ଭୁଲ୍ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଗାଡି ଚାଳନା । ୨୦୨୦ରେ, ରାସ୍ତାର ଭୁଲ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଗାଡି ଚଳାଇବା ହେତୁ ୩,୦୯୯ ଲୋକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ।

ଯେମିତିକି ୨୦୨୯ରେ ୨,୭୨୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ତେବେ, ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଥିଲା ଯାହା ୨୦୨୦ରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୨୦ ରେ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଡ୍ରାଇଭିଂରେ ମୃତ୍ୟୁହାର ସର୍ବାଧିକ ୨୧% ହ୍ରାସ ଘଟିଛି । ଯାହା ୨୦୧୯ରେ ୨୩୭୬ ଜଣଙ୍କ ତୁଳନାରେ ୧୮୬୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୨୦୧୯ କମିଛି ଦୁର୍ଘଟମା ।

ଯାହାର କାରଣ କୋଭିଡ ଓ ଲକାଡାଉନ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା କମର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଉନ୍ନତ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପରିଚାଳନା । ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନୂତନ ମୋଟର ଯାନ ଅଧିନିୟମ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା । ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଅନୁଯାୟୀ, ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ରାସ୍ତାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅତି କମରେ ଜଣେ ଭାରତରୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଦିଓ ଭାରତ ସରକାର ରିପୋର୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ତଥାପି ଏହା ବହୁତ ବଡ ଏବଂ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ଏହା ୧୧ ପ୍ରତିଶତ ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଦାୟୀ । ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ୧୮ ରୁ ୪୫ ବର୍ଷ ବୟସର ଯୁବକ ବୟସ୍କମାନେ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ସାଂଘାତିକ ୬୯ ପ୍ରତିଶତ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ୧୮ ରୁ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଶ୍ରମିକମାନେ ସମୁଦାୟ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାର ୮୭.୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଥିଲା ।

୨୦୧୮ରେ ୦.୪୬ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ବ୍ୟତୀତ ୨୦୧୬ ଠାରୁ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ସଂଖ୍ୟାରେ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୨୦୨୦ ରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ସେହିଭଳି ୨୦୧୫ ପରଠାରୁ ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଉଛି । ୨୦୨୦ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ ଦେଶରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଉପରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ପୂର୍ବ ବର୍ଷର ହାରାହାରି ତୁଳନାରେ ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୨.୮୪ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୨୦ରେ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ହେଲା କେରଳ, ତାମିଲନାଡୁ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକ । ୨୦୨୦ରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ହ୍ରାସ ଘଟିଥିବା ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ହେଲା ତାମିଲନାଡୁ, ଗୁଜୁରାଟ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ । ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ଓ ଆହତ ଏକ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ବିଶେଷକରି ସମ୍ପ୍ରତି ମୋଟର ଚାଳନାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଜନସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଭାରତର ଦୈର୍ଘ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଶସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ କୃତ୍ରିମ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ସମାଧାନ ବ୍ୟବହାର କରି ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟମା ରୋକିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି।

   Related Posts