Retail icon award
Retail icon award
728*90
728*90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପୁଣି ଭାରତଠୁ ହାରିଗଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୮୯ ରନରେ ଭାରତ ବିଜୟୀ : ରୋହିତ ଶର୍ମା ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ୍

17/06/2019 at 8:26 AM

ଭାରତ ନିଜର ଚିର ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲଡକପ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜର ବିଜୟକ୍ରମ ବଜାୟ ରଖିଛି । ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୮୯ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ୱାର୍ଲଡକପରେ ଭାରତ ଲଗାତାର ୭ଥର ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଭାରତ ୧୯୮୩ ଏବଂ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ୱାର୍ଲଡକପ ଜିତିଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନ ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ୱାର୍ଲଡକପ ଜିତିଥିଲେ ।

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟସ୍ ଜିତି ବଲିଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ଭାରତ ଆରମ୍ଭରୁ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମା (୧୪୦), ଲୋକେଶ ରାହୁଲ (୫୭), ବିରାଟ କୋହଲି (୭୭) ରନ କରିଥିଲେ । ୫ ୱିକେଟରେ ଭାରତ ୩୩୬ ରନ କରିଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ୪୦ ଓଭରରେ ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୧୨ ରନ କରିଥିଲା । ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪୦ ଓଭରରେ ୩୦୨ ରନର ଟାର୍ଗେଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେତିକି କରିପାରିନଥିଲା । ଫକର ଜାମିନ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ୬୨ ରନ କରିଥିଲେ ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିସାରିଛି । ୪ଟିରୁ ୩ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୭ ଅଙ୍କ ସହ ୧୦ ଟିମ ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛି ଏବଂ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ୫ଟି ମ୍ୟାଚରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ହିଁ ଜିତିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ବର୍ଷା ପାଇଁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ୩ ଅଙ୍କ ସହ ନବମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

   Related Posts