ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଫେଲ୍ ମାରିବା ପରେ ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବ୍ୟାଟିଂ ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ ବୁମରାହ ଓ ଅଶ୍ୱିନ

18/12/2020 at 2:52 PM

ଆଡିଲେଡ, ୧୮|୧୨ : ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ବିଫଳ ହେବା ପରେ ବୋଲରମାନେ କିନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ଆର ଅଶ୍ୱିନ ତିନୋଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବ୍ୟାଟିଂ ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ଭାରତକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା । ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା ପରେ ଦଳ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋରରେ ପହଁଚିଥିଲା । ତେବେ ଖେଳର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ୬ ଓ୍ୱିକେଟ ହରାଇ ୨୩୩ ରନରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଦଳ ୨୪୪ରେ ହିଁ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । କୋହଲିଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ ବଳରେ ଏକ ସମ୍ମାନଜନତ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଭାରତ । ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି (୭୪ରନ୍) ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକୀୟ ଇଂନିସ୍ ଖେଳି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । କୋହଲି ଏବଂ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୮୮ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହା ବାଦ ଚେତେଶ୍ବର ପୂଜାରାଙ୍କ ଉପଯୋଗୀ ୪୩ ରନ ଦଳକୁ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚାଇଛି । ସେହିପରି ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ୪୨ ରନ କରିଥିଲେ ।ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହା ୯ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଧ୍ରନ୍ ଅଶ୍ବିନ ୧୫ ରନରୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେତେ କିଛି ଖାସ୍ କରିପାରିନଥିଲେ । ଉଭୟ ସେତିକି ରନରେ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉମେଶ ଯାଦବ ୬ ଓ ଜସପ୍ରିତ ବୁମରାହ ୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।ସେହିପରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ସର୍ବାଧିକ ୪ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ୟାଟ୍ କ୍ୟୁମିନ୍ସ ୩ଟି ଓ ଜୋସ୍ ହାଜେଲଉଡ୍ ଏବଂ ନାଥନ ଲାୟନ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦଳକୁ ୧୬ ରନରେ ପ୍ରଥମ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା । ଏମ ଓ୍ୱାଡେ ଓ ଜୟ ବର୍ଣ୍ଣସ୍ ସଅଳ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କୁ ବୁମରାହ ପ୍ୟାଭିଲିୟନର ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ସ୍ପିନ ଯାଦୁ କାମ କରିଥିଲେ । ସେ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ, ଟ୍ରଭିସ୍ ହେଡ୍ ଓ କ୍ୟାମରୁନ୍ ଗ୍ରୀନଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲେ । ତେବେ ମାର୍ନସ୍ ଲାବୁସନ ଏବେ ୪୭ ରନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି । ଦଳର ସ୍କୋର ଏବେସୁଦ୍ଧା ୫ ଓ୍ୱିକେଟ ବିନିମୟରେ  ୧୦୩ ରହିଛି ।

   Related Posts