scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଫାଇନାଲ ପରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ, ନିଜ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ବାଂଲା ଅଧିନାୟକ

10/02/2020 at 2:33 PM

ଜୋହାନର୍ସବର୍ଗ ୧୦।୦୨:  ରବିବାର ଦିନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବିଶ୍ବକପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଫାଇନାଲ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତକୁ ବାଂଲାଦେଶ ୩ଓ୍ବିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଚମ୍ପିଆନ୍ ହୋଇଛି । ତେବେ ଚମ୍ପିଆନ୍‌ ହେବା ଖୁସିକୁ ନିଜ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ବାଂଲାଦେଶୀ ଖେଳାଳି । ଫିଲ୍ଡି ଓ ବ୍ୟାଟିଂ ସମୟରେ ବାଂଲାଦେଶୀ ଖେଳାଳିମାନେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ମନୋଭାବ  ଦେଖାଇଥିଲା । ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସି ଗାଲିଗୁଲଜ କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି  ।

ଫାଇନାଲରେ ବିଜୟ ପରେ ଜଣେ ବାଂଲାଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଆସି ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଛିଡା ହୋଇଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ହାତରେ ଆଡେଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଦେଖାଦେଇଥିଲା , ପରେ ଫିଲ୍ଡ ଅମ୍ପାୟାର ପହଞ୍ଚି ଉଭୟଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିଦେଇଥିଲେ ।  

କ୍ରିକେଟ ଏକ ଜେଣ୍ଟେଲ ମ୍ୟାନଙ୍କ ଖେଳ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ବାଂଲାଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଖିଲା ଏହା ଲାଗେନାହିଁ ଯେ, କ୍ରିକେଟ ଏକ ଜେଣ୍ଟେଲ ମ୍ୟାନ୍‌ର ଖେଳ ବୋଲି । ଫାଇନାଲ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ବାରମ୍ବାର ବାଂଲାଦେଶୀ ବୋଲରମାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲ୍ ପରେ ଆସି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ କିଛି କହୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ସେହିପରି ଫିଲ୍ଡି କରୁଥିବା ସମୟରେ ବାଂଲାଦେଶୀ ଖେଳାଳାମାନେ ଅନେକ ସମୟରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ଦେଖାଇଥିଲେ ।  ବାଂଲାଦେଶୀ ଖେଳାଳିମାନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମ୍ମୁଖକୁ ଯାଇ, ଗାଳିଗୁଳଜ କରିଥବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଶେଷରେ ନିଜ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କର ଏପରି ଭାବନା ଦେଖି ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ଅଧିନାୟକ ଆକବର ଅଲି  ଶେଷରେ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲେ ।

ସେ ନିଜର ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଅବଶୋଷ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ୍‌ ସମୟରେ ଯାହା ହୋଇଛି ତାହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ । ଶେଷରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୋ ଟିମ୍‌ର ଖେଳାଳି ଯାହା ବି କରିଛନ୍ତି ତାହା ନିନ୍ଦନୀୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts